Bydgoszcz
28C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 9km/h SE
H 28 • L 28
22C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
12C
Sob
12C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaMZK rozpoczynają testy autobusu hybrydowego. Sprawdź, na jakich liniach będzie można go spotkać
autobus hybrydowy bydgoszcz
18.08.2020 | 16:56

MZK rozpoczynają testy autobusu hybrydowego. Sprawdź, na jakich liniach będzie można go spotkać

Na zdjęciu: Autobus hybrydowy wyjedzie na bydgoskie ulice w środę, 19 sierpnia.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

Od środy, 19 sierpnia do 14 września Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy rozpoczynają testy autobusu hybrydowego Mercedes Citaro G Hybrid. Pojazd będzie można spotkać na liniach 79 oraz 89.

Pojazd hybrydowy jest wyposażony w silnik elektryczny i zwykły silnik Diesla. W trackie jazdy wykorzystuje on energię elektryczną odzyskaną w czasie hamowania. Silnik elektryczny jest wykorzystywany podczas ruszania i zwalniania, a na trasie napędza go silnik Diesla. Testowany przez MZK autobus hybrydowy ma 18 metrów długości. Posiada 41 miejsc siedzących i 93 miejsca stojące. Wyposażony został nie tylko w wiele systemów wspomagających pracę kierowcy ale również system umożliwiający obserwację „martwego pola”pojazdu. Jak podkreśla rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński, to narzędzie jest wyjątkowo przydatne podczas manewrowania autobusem w obrębie istniejących ścieżek rowerowych.


CZYTAJ TAKŻE: Miasto pokazuje ostateczny wygląd parkingu wielopoziomowego przy Grudziądzkiej. Co zmieni jego budowa?


Testowa hybryda wyjedzie na bydgoskie ulice już jutro – 19 sierpnia. Rozpoznanie jej nie sprawi problemu – w odróżnieniu od pozostałego taboru, użytkowanego przez bydgoskich przewoźników, mercedes jest pomalowany na biało. Na początku będzie można go spotkać na linii 79, łączącej Glinki z pętlą Rycerska – obsłuży ona jej kursy w dniach od 19 do 22 sierpnia, a następnie 24 sierpnia, od 2 do 4 września oraz od 6 do 7 września. 26 sierpnia pojazd testowy wyjedzie na linię 89, łączącą Tatrzańskie z Błoniem. Tam będzie można go spotkać w dniach: 26-29 sierpnia, 31 sierpnia, 9-11 września oraz 13 i 14 września. – W internetowych rozkładach jazdy, autobus hybrydowy został już oznaczony literką 79H oraz 89H. Należy jednak pamiętać, że nie będzie w nim możliwości zakupu biletu kartą kredytową, oraz nie będą odtwarzane zapowiedzi głosowe – uprzedza Okoński. Szczegółowy rozkład jazdy testowego pojazdu można sprawdzić na stronie ZDMiKP, w zakładce „Pojazd hybrydowy na ulicach Bydgoszczy”.

Jak informuje rzecznik bydgoskich drogowców, nowy pojazd będzie testowany przez 4 kierowców, równolegle z nowym autobusem przegubowym z silnikiem diesla i najwyższą normą emisji spalin EURO 6. – Pozwoli to porównać nie tylko wysokość spalania tych pojazdów, ale również wykorzystanie ich w codziennym użytkowaniu – przekazuje Okoński.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
benc benc 12
benc benc 12
8 miesięcy temu

Jakieś atrakcje w cenie biletu? 😉

Nemesis
Nemesis
8 miesięcy temu

a w jakim mieście na tych rozkładach ? bo na rozkładach ZDMiKP w Bydgoszczy w dniu 19.08.2020 g. 19:52 nie ma na rozkładach autobusu z literką H

Powiązane treści