Bydgoszcz
6C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 7km/h SE
H 6 • L 6
2C
Sob
1C
Nd
3C
Pon
4C
Wt
7C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaNa Armii Krajowej pojedziemy „na suwak”? ZDMiKP ustawi znaki
jazda na suwak bydgoszcz
30.01.2019 | 23:10

Na Armii Krajowej pojedziemy „na suwak”? ZDMiKP ustawi znaki

Na zdjęciu: Przykładowy znak zalecający jazdę „na suwak”, ustawiony w Warszawie.

Fot. Adrian Grycuk/Wikimedia Commons

Kierowcy z Bydgoszczy i okolic będą musieli zwrócić uwagę na nowe znaki na wylocie z miasta w kierunku Gdańska.

Na alei Armii Krajowej – wjeździe do Osielska od strony Bydgoszczy – staną znaki zalecające jazdę  „na suwak”. To rozwiązanie ma zachęcić kierowców do zwiększenia kultury jazdy. Stosowanie tej metody miałoby zmniejszyć korki na wjeździe do Osielska i ułatwić w razie potrzeby przejazd pojazdów uprzywilejowanych.


Jazda na suwak – inaczej nazywana metodą zamka błyskawicznego lub „na zakładkę” – to technika dojazdu do zwężenia jezdni, polegającym na kontynuowaniu ruchu na obu pasach do samego momentu zwężenia, a następnie przepuszczania przez każdy pojazd jednego pojazdu z pasa, który się kończy.


Nowe znaki miałyby stanąć przy zwężeniu Armii Krajowej na wysokości siedziby firmy Prosiaczek. Jak informuje Grupa Inicjatywna Sąsiedzi z Osielska – inicjatorzy pomysłu postawienia znaku D-56 – na początku stycznia Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zgodził się na montaż znaku. Ma on nastąpić w najbliższym czasie. Pierwotnie Sąsiedzi skierowali swoje pismo do bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, lecz ostatecznie trafiło ono do ZDMiKP, odpowiadającego za utrzymanie dróg na terenie miasta Bydgoszczy.


Powiązane treści