Bydgoszcz
15C
Słonecznie
41% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 14
9C
Czw
6C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNa Błoniu powstanie małe rondo
05.10.2019 | 23:58

Na Błoniu powstanie małe rondo

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. archiwum

Jeszcze w październiku ma rozpocząć się przebudowa skrzyżowania ulic Stawowej, Broniewskiego i Władysława IV na osiedlu Błonie. Zostanie ono przekształcone na małe rondo.

Obecnie przecięcie trzech ważnych ulic na Błoniu (kursują nimi autobusy linii 57 i 64) to skrzyżowanie w kształcie litery X z pierwszeństwem dla jadących ulicą Władysława IV i Broniewskiego. Posiada ono trzy wydzielone prawoskręty oraz duży pas zieleni rozdzielający wlot od strony Broniewskiego. Miejsce, znajdujące się tuż przy komisariacie Bydgoszcz Błonie, jest jednak zmorą wielu kierowców i nie jest przyjazne dla pieszych. Często dochodziło tutaj do kolizji.

Drogowcy, mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa, zdecydowali się na przebudowę skrzyżowania na małe rondo. – Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdziło się na połączeniu ulic  Stawowej i 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich, gdzie nie dochodzi już do wypadków – podkreśla urząd miasta. W ramach prac powstanie wyspa centralna; nastąpi też przebudowa wszystkich wlotów skrzyżowania, tak by wymusić na kierowcach uważniejszą jazdę. Jezdnie zostaną rozdzielone niewielkimi azylami, które umożliwią pieszym przejście na drugą stronę ulicy w dwóch etapach. Przebudowane zostaną też chodniki przylegające do nowych jezdni oraz wykonane zostaną nowe nasadzenia.

Bydgoski ratusz zakłada, że prace ruszą pod koniec miesiąca i przy sprzyjających warunkach zakończą się jeszcze w tym roku. Przebudowa skrzyżowania na Błoniu będzie elementem pakietu, w którego skład wejdzie również remont odcinka ulicy Toruńskiej na wysokości Kinoteatru Adria, położenie nowego chodnika w rejonie skrzyżowania ulic Fordońskiej i Suchej, a także modernizacja odcinków ulic Widok i Leszczyna na Miedzyniu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina
Paulina
1 rok temu

Samochody parkujące pod przychodnią i przed przystankiem 57 w stronę pętli ograniczają widoczność przy przechodzeniu przez pasy. Jest to zwłaszcza niebezpieczne dla dzieci. Bo muszą wejsc na przejście by zobaczyć czy nic nie jedzie i wówczas auto przejeżdża im przed nosem lub gwałtownie hamuje. Proszę postawic barierki, by auta tam nie parkowały!

Justyna
Justyna
1 rok temu

Źle oznakowane dla ciężarówek , byłam świadkiem jak musiał kierowca cofnąć . Dobrze że inny kierowca mu pomógł. Pozdrawiam

Justyna
Justyna
1 rok temu

Nie dopisałam że dziś ulica Stawowa została zamknięta .

Powiązane treści