Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
29% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 11 • L 9
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNa Bydgoską wraca ruch. Wiemy, kiedy!
19.08.2019 | 14:09

Na Bydgoską wraca ruch. Wiemy, kiedy!

Na zdjęciu: Prace na Bydgoskiej zakończyły się na początku sierpnia.

Fot. BB

W czwartek, 22 sierpnia nastąpi przywrócenie ruchu aut i komunikacji miejskiej na ulicę Bydgoską. Droga w Starym Fordonie była przebudowywana od zimy.

Zakończenie prac remontowych na najważniejszej ulicy Starego Fordonu nastąpiło na początku sierpnia. W trakcie ponad półrocznych robót wykonawca – firma Strabag – ułożył na jezdni nawierzchnię asfaltową, z kolei na chodnikach zastosowano duże płyty betonowe.

Zobacz również:

Stary Fordon świętuje koniec prac na Bydgoskiej

Ważną zmianą przeprowadzoną w trakcie remontu był też montaż nowych, stylizowanych słupów oświetleniowych i skablowanie sieci energetycznych – wcześniej budynki przy ważnej ulicy Starego Fordonu były zasilane linią napowietrzną. Bydgoska zyskała też miejsca parkingowe, a przy synagodze wyznaczono miejsca na ławki i postawiono stylizowaną pompę, przypominając o tym, że w czasach gdy Fordon był osobnym miastem właśnie w tym miejscu można było pobierać wodę.

Jak informowało Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu, dokumenty zakończenia prac zostały złożone do ZDMiKP w piątek, 9 sierpnia. W minioną środę pracownicy zarządu dokonali odbioru ulicy po remoncie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, drogowcy przywrócą ruch kołowy na Bydgoską jeszcze w tym tygodniu. Stanie się to dokładnie w czwartek, 22 sierpnia.

Jak informuje ZDMiKP, tego dnia w godzinach porannych nastąpi przywrócenie na stałe trasy kursów autobusów linii 65, 75, 81, 82 i 33N. Na czas remontu kursowały one trasą zmienioną ulicami Kasztelańską i Andersa. Jednocześnie w czwartek zostanie zawieszone funkcjonowanie linii 165, która jeździła pomiędzy pętlą Stary Fordon, a pętlą Niepodległości.

Koniec prac na Bydgoskiej to jednak początek prawdziwej rewitalizacji Starego Fordonu. Uwaga mieszkańców tej części miasta będzie teraz skupiona na zmianach w obrębie nabrzeża Wisły, które mają się rozpocząć w przyszłym roku. Ponadto, w najbliższych miesiącach będą trwały przygotowania do modernizacji Rynku – na placu powstanie wodotrysk, a znajdujący się obecnie w centrum rynku pomnik zostanie wyremontowany i przeniesiony bliżej kościoła. Znikną też istniejące obecnie miejsca parkingowe.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
antydemokrata
antydemokrata
1 rok temu

Na tej wyremontowanej Bydgoskiej zrobiono spowalniacze ruchu… Kogoś ostro porąbało! Rozumiem bezpieczeństwo, ale bez przesady. Może na każdej ulicy w Bydgoszczy załóżcie te piertolone spowalniacze !!!

Tomek
Tomek
1 rok temu

Spowalniacze ok, ale czemu one tak mocno wystają z nad jezdnię? Tylko czekać jak ktoś uszkodzi sobie auto.

Powiązane treści