Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H -2 • L -4
-4C
Sr
-3C
Czw
-2C
Pt
-0C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNa bydgoskich targowiskach handlowano podróbkami. Były warte kilkaset tysięcy złotych
targowisko bydgoszcz
24.09.2020 | 14:26

Na bydgoskich targowiskach handlowano podróbkami. Były warte kilkaset tysięcy złotych

Na zdjęciu: Podrobione towary zostały znalezione m.in. na targowiskach w Bydgoszczy.

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Funkcjonariusze i pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej przeprowadzili w Bydgoszczy i Włocławku wzmożone działania kontrolne na targowiskach. W ich trakcie ujawniono blisko 1900 sztuk podrabianej odzieży i obuwia sportowego.

Kontrole przeprowadzane były na największych targowiskach miejskich. Podczas nich funkcjonariusze KAS ujawnili wiele przypadków podrobionej odzieży i obuwia sportowego. Ich ceny odbiegały znacznie od faktycznych cen rynkowych. Wartość zabezpieczonych podróbek oszacowano na kwotę aż 730 tysięcy złotych. Łącznie zatrzymano 1887 sztuk odzieży oraz 23 pary obuwia sportowego. Właścicielami zatrzymanych towarów byli obywatele Bułgarii, Ukrainy, Armenii, Polski oraz jedna osoba nieznanego pochodzenia, która pozostawiła towar i oddaliła się w nieustalonym kierunku.


CZYTAJ TAKŻE: Bydgoszczanka chciała skoczyć z mostu Uniwersyteckiego


Przedstawiciele KAS nałożyli na handlarzy podrobionym towarem ponad 30 mandatów karnych na łączną kwotę prawie 18 tysięcy złotych. Wspólne działania administracji skarbowej i straży granicznej objęły także kontrolę legalności pobytu na terenie naszego kraju. – W jej wyniku, służby graniczne wszczęły wobec obywatela Armenii postępowanie o zobowiązaniu go do powrotu do kraju pochodzenia. Z kolei w stosunku do obywatela Ukrainy wszczęto kontrolę w zakresie legalności wykonywania pracy– informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści