Bydgoszcz
11C
Opady
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 11 • L 10
11C
Sr
10C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiNa bydgoskim ratuszu pojawił się… znak zapytania. Dlaczego?
ratusz_znak_zapytania_nadeslane
18.04.2017 | 20:41

Na bydgoskim ratuszu pojawił się… znak zapytania. Dlaczego?

Mieszkańcy poznają odpowiedź za kilkanaście godzin, ale rąbek tajemnicy możemy już uchylić.

Na zdjęciu: Znak zapytania zawisł na gmachu bydgoskiego magistratu - już w środę jednak z niego zniknie.

Fot. nadesłane

Na szczycie gmachu bydgoskiego urzędu miasta od strony Starego Rynku pojawiła się płachta z nadrukowanym znakiem zapytania. – Co to za pomysł? – zastanawia się jeden z naszych Czytelników.

CZYTAJ TAKŻE: Prace archeologiczne na Starym Rynku dobiegły końca. Bałagan pozostał – kto za niego odpowiada?

Pan Jarosław, mieszkaniec bydgoskiego Śródmieścia, we wtorek zauważył nietypowy element, który zawisł na attyce ratusza. – Zdziwiłem się, bo wygląda to dość osobliwie – tłumaczy w rozmowie z nami. I pyta, kto stoi za tą niecodzienną instalacją.

Uzyskać odpowiedź nie jest, wbrew pozorom, trudno. To realizacja zapowiedzi miejskich urzędników, w tym prezydenta Rafała Bruskiego, sprzed kilku miesięcy – jest ona elementem planowanej modernizacji Starego Rynku [CZYTAJ WIĘCEJ]. Na budynku ratusza zawiśnie bowiem… zegar. Obecnie jest on zasłonięty przez wspomnianą płachtę, ale już w środę przed godziną dziewiątą wszyscy mieszkańcy będą mogli podziwiać jego tarczę. Na godzinę 8:45 zaplanowano jego uroczyste odsłonięcie, które przypadnie w dniu 671 rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich przez króla Kazimierza Wielkiego.

Tego dnia władze miasta – prezydent Bruski i przewodniczący rady miasta Zbigniew Sobociński, tuż po godzinie ósmej, złożą kwiaty pod pomnikiem króla naprzeciwko gmachu sądu na Wałach Jagiellońskich. Z kolei o godzinie dziewiątej rozpocznie się urodzinowa sesja rady miasta, podczas której wręczone zostaną Medale Kazimierza Wielkiego za zasługi dla miasta nad Brdą. Na liście nagrodzonych są między innymi regionalny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz złote medalistki olimpijskie z Rio de Janeiro – wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz Natalia Madaj.


Powiązane treści