Bydgoszcz
2C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 2 • L 2
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiNa co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie OC i AC?
oc ac szczecin
11.07.2020 | 08:48

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie OC i AC?

Na zdjęciu: Poza zbiorowym pakietem ubezpieczenia samochodu, mieszkania czy też ubezpieczenia na życie możemy także skusić się na pakiet ubezpieczeń samochodu.

Fot. mat. autora

Jazda bez ubezpieczenia OC jest wykroczeniem Za prowadzenie pojazdu bez aktualnej polisy ubezpieczeniowej grozi nam mandat oraz nawet zabranie dowodu rejestracyjnego. Zadbajmy zatem, aby w porę wybrać dla siebie dobre ubezpieczenie, które będzie dla nas atrakcyjne, a jednocześnie nie będzie zbyt drogie. Na co zatem musimy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim ubezpieczenie OC

Wiemy już, że ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Ubezpieczenie to gwarantuje nam pokrycie kosztów wypadku przez ubezpieczyciela, jeśli mieliśmy wypadek. Mowa tutaj o pokryciu kosztów samochodu poszkodowanego, nie naszego. Jeśli chcemy chronić także swój samochód, to musimy wykupić także ubezpieczenie AC. Jednak tym ubezpieczeniem zajmiemy się za moment.

Ubezpieczenie OC wykupuje się na okres roku. Musimy się zdecydować na ofertę konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie możemy mieć dwóch polis OC. Gdy mamy wykupioną polisę w danym towarzystwie, to przed zakończeniem okresu ubezpieczenia zostaniemy o tym poinformowani. Jednak pamiętajmy, że polisa OC tania-polisa.com jest przedłużana automatycznie. Dzięki temu w zasadzie nie musimy o tym pamiętać. Z drugiej jednak strony powinniśmy przeanalizować także inne oferty. Wbrew pozorom ceny nie są takie same. Sam pakiet ubezpieczeniowy także się od siebie różni. W związku z tym musimy na spokojnie przeanalizować sobie, które ubezpieczenie OC jest dla nas najkorzystniejsze.

Zbiorowe ubezpieczenia

Na pewno poza samochodem ubezpieczamy także swoje życie, mieszkanie czy też mienie ruchome. Niezaprzeczalnie najbardziej opłaca się wykupienie ubezpieczenia u jednego ubezpieczyciela. Postępując w ten sposób możemy liczyć na atrakcyjną cenę. W pakiecie ubezpieczenie jest zawsze bardziej opłacalne. Co do tego nie mamy żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. O czym jeszcze musimy pamiętać?

Gdy nie mamy akurat wystarczających środków na koncie do opłacenia ubezpieczenia OC jedną ratą, to wcale nie musimy ich mieć. Możemy bowiem płatność za ubezpieczenie rozłożyć sobie na poszczególne raty. Wiele osób decyduje się na dwie raty, cztery, osiem czy też nawet dwanaście rat. Oczywiście wybierając opcję ratalną musimy się liczyć z tym, że kwota całkowita ubezpieczenia będzie nieco wyższa od tej, którą byśmy zapłacili wybierając opłacenie za pierwszym razem. Jednak kwota całościowa znacznie obciąży nasz budżet. Dużo niższych rat możemy nie odczuć tak bardzo.

Pakiet ubezpieczeń samochodu

Poza zbiorowym pakietem ubezpieczenia samochodu, mieszkania czy też ubezpieczenia na życie możemy także skusić się na pakiet ubezpieczeń samochodu. O czym mowa? Mowa u podstawowym ubezpieczeniu OC oraz o ubezpieczeniu AC. Dzięki takiemu pakietowi chronimy nie tylko ewentualnych przez nas poszkodowanych pojazdów, ale także siebie oraz nasz samochód. Jest to rozwiązanie bardzo rozsądne. Dzięki odpowiedniemu pakietowi ubezpieczeń czujemy się w pełni bezpieczni. Wiadomo, że poczucie bezpieczeństwa jest dla nas niezwykle ważne. Jest to ogromna wartość, która jest warta każdych pieniędzy.

Gdy jesteśmy już przy pieniądzach, to musimy wiedzieć, że niejednokrotnie cena pakietu ubezpieczenia OC oraz ubezpieczenia AC jest niewiele wyższa od samego ubezpieczenia OC. W co po niektórych przypadkach jest to kwestia kilkudziesięciu złotych czy też kilkuset. Świadczenia, które w ramach tego ubezpieczenia otrzymamy na pewno zrobią na nas ogromne wrażenie.

Jednak ubezpieczenia samochodu to nie tylko ubezpieczenie AC oraz ubezpieczenie OC. Możemy tutaj wymienić NNW, ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie opon czy też Assistance. Jak widzimy tych pakietów jest znacznie więcej. Warto wybrać dla siebie takie, które mogą się nam przydać. Jeśli dużo jeździmy, to ubezpieczenie opon wydaje się obowiązkowe. W takiej sytuacji nie musi się obawiać o przysłowiowego „kapcia”. NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków również jest niezmiernie ważnym elementem. Gdy cierpimy w wypadku i konieczna będzie długotrwała rehabilitacja, to pieniążki z tego ubezpieczenia przydadzą się jak ulał.

Gdzie wykupić ubezpieczenie?

Na sam koniec zastanówmy się gdzie możemy wykupić ubezpieczenie OC oraz AC. Tak naprawdę, to mamy kilka możliwości. Możemy od razu udać się do danego towarzystwa ubezpieczeniowego. W ten sposób wszelkie formalności załatwiamy stacjonarnie. Jednak, aby wykupić ubezpieczenie wcale nie musimy się nawet ruszać z domu. Wszystkie formalności możemy także załatwić przez Internet. Polecamy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, które znajdziemy w sieci. Dzięki niej możemy znaleźć ubezpieczenie, które oferuje nam możliwie najniższą cenę za pakiety, które są bardzo atrakcyjne. Jak najbardziej jest to najodpowiedniejsze rozwiązanie. Nie przepłaciłem. Co jak co, ale przepłacać to nikt z nas nie lubi.

Za wybraną polisę możemy zapłacić wykonując przelew internetowy. Jest to niezwykle szybki oraz bezpieczny sposób. Szczególnie w czasach, w których powinniśmy zachowywać dystans społeczny. Wybierzmy dobre ubezpieczenie i cieszmy się bezpieczną jazdą.


Podobne wpisy

Powiązane treści