Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na dworcu autobusowym grozili śmiercią i zabrali telefon. Sprawców złapali kryminalni ze Śródmieścia

Dodano: 19.10.2021 | 21:55

Na zdjęciu: Zatrzymania mężczyzn dokonali kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia.

Fot. Archiwum

33- i 26-latek pod groźbą użycia przemocy zabrali na terenie bydgoskiego PKS-u telefon komórkowy jednej z osób. Obaj zostali już złapani przez kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia.

Do sytuacji doszło w momencie, gdy pokrzywdzony siedział na jednym ze stanowisk. – Wówczas koło niego usiadło dwóch mężczyzn, a następnie jeden z nich położył na jego telefonie ulotki o chorym dziecku i powiedział, żeby dał pieniądze – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje, że na prośby o oddanie telefonu, jeden ze sprawców zagroził pozbawieniem życia pokrzywdzonemu.

Sprawą zajęli się kryminalni ze Śródmieścia. – Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring w pobliżu miejsca zdarzenia i przekazali rysopis patrolom – dodaje kom. Słomski i precyzuje, że obaj mężczyźni zostali zauważeni na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej, Dworcowej i Pomorskiej. Policjanci wylegitymowali mężczyzn, jeden z nich posiadał ulotki o których mówił pokrzywdzony, jednak nie mieli telefonu, jaki zabrali pokrzywdzonemu. Ten odnaleziono w Parku Kazimierza Wielkiego. – Obaj zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu – zaznacza Słomski.

Zarówno 33-, jak i 26-latek usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej. Jak relacjonują śledczy, mężczyźni w prokuraturze przyznali się do przestępstwa i dobrowolnie poddali się karze.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments