Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H -0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
0C
Pon
2C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNa Gdańskiej ma być bezpieczniej. Pojawi się nowa sygnalizacja
02.09.2017 | 07:29

Na Gdańskiej ma być bezpieczniej. Pojawi się nowa sygnalizacja

ZDMiKP czeka już na oferty.

Na zdjęciu: Skrzyżowanie Gdańskiej i Armii Krajowej czekają zmiany.

Fot. ED

Na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Armii Krajowej pojawi się nowa sygnalizacja świetlna. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej czeka już na oferty od potencjalnych wykonawców.

Światła zostaną zamontowane w ciągu drogi krajowej nr 5 na granicy Bydgoszczy i Osielska, gdzie co roku dochodzi do kilkudziesięciu kolizji i wypadków. Teraz kierowcy nie mają mieć problemu chociażby z wyjazdem z ul. Gdańskiej w kierunku Trójmiasta. Układ geometryczny skrzyżowania pozostanie niezmieniony, a przy okazji wybudowane zostaną brakujące fragmenty chodników koniecznych do skomunikowania przyległych obszarów.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej planował montaż sygnalizacji w tym miejscu już trzy lata temu, ale wtedy do realizacji nie doszło. Odrzucono też pomysł budowy  ronda, gdyż – jak tłumaczył na początku tego roku Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP – w przypadku Armii Krajowej zarejestrowano bardzo duże natężenia w relacji z ul. Gdańską, nieproporcjonalne do pozostałych wlotów.

22 sierpnia zarząd przedstawił zamówienie, a otwarcie ofert ma nastąpić 7 września. Wykonawca będzie miał 80 dni na realizację zadania.  Koszt realizacji inwestycji szacowano dotąd na 200 tysięcy złotych, dzięki m.in. wykorzystaniu sygnalizatorów wymienionych podczas wdrażania w centrum miasta systemu ITS.


Powiązane treści