Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
52% wilgotność
Wiatr: 8km/h NW
H 21 • L 18
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNa kolejnych bydgoskich przystankach staną nowe wiaty
25.01.2021 | 09:50

Na kolejnych bydgoskich przystankach staną nowe wiaty

Na zdjęciu: Drogowcy deklarują, że w I kwartale 2021 roku ustawią pięć nowych wiat przystankowych.

Fot. ZDMiKP/archiwum

Na kolejnych bydgoskich przystankach zostaną ustawione wiaty. ZDMiKP podał listę miejsc, w których w najbliższym czasie pojawią się zadaszenia.

Jak przekazuje rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński, w I kwartale tego roku planowany jest montaż kilku wiat przystankowych. Czterometrowe konstrukcje zostaną zamontowane w następujących lokalizacjach:

  • Łukasiewicza (przystanek początkowy). – Z uwagi na pas drogowy o szerokości 2,7 m; wiata będzie posiadała wąskie boki. Tym samym realizujemy ubiegłoroczne ustalenia z Radą Osiedla Kapuściska. Na tym przystanku wsiada dziennie prawie 800 pasażerów – podkreśla ZDMiKP.
  • Brdyujście, kierunek Centrum – instalacja wiaty na prośbę mieszkańców, pracowników okolicznych firm i Rady Osiedla. Dziennie z przystanku korzysta ok. 150 pasażerów.
  • Nakielska – Wrzesińska, kierunek Belma – Dziennie korzysta z przystanku ponad 130 pasażerów. – Realizujemy ustalenia poczynione w roku ubiegłym z Radą Osiedla Wilczak – zaznacza ZDMiKP.
  • Władysława IV – Stawowa, kierunek Szubińska – instalacja wiaty jest możliwa po ubiegłorocznym remoncie i dyslokacji przystanku, ponieważ poszerzono peron. Na przystanku wsiada dziennie około 22o pasażerów.

Drogowcy planują również demontaż skorodowanej i będącej w złym stanie technicznym wiaty na przystanku Skorupki – Czackiego. – W miejsce starej wiaty, zostanie zainstalowana czterometrowa wiata szklana – informuje zarząd dróg.

ZDMiKP podkreśla, że w Bydgoszczy ustawiono 580 wiat przystankowych – kolejne są sukcesywnie dostawiane. Ważnymi kryteriami, decydującymi o ulokowaniu zadaszeń są ilość pasażerów korzystających z danego przystanku, szerokość chodnika (w danym miejscu musi ona wynosić od minimum ok. 2,70 do 3,20 metra szerokości dla wiat ze ścianami bocznymi oraz ok. 2,2 m dla wiat bez ścian bocznych) oraz odległość od okolicznej zabudowy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści