[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Na osiedlu Leśnym grasował złodziej. Włamywał się do garaży

Dodano: 28.05.2021 | 09:27

Na zdjęciu: 31-latek zatrzymany na Leśnym usłyszał łącznie osiem zarzutów: sześciu kradzieży z włamaniem, kradzieży laptopa oraz posiadania środków odurzających.

Fot. KWP Bydgoszcz

Zarzuty kradzieży z włamaniem, kradzieży laptopa oraz posiadania zabronionych środków usłyszał 31-latek zatrzymany przez śródmiejskich kryminalnych. Mężczyzna dokonywał przestępstw na terenie osiedle Leśnego.

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia pracowali nad sprawą kradzieży laptopa, do której doszło w miniony poniedziałek (24 maja) na osiedlu Leśnym. Następnego dnia policjanci zostali powiadomieni o kolejnej kradzieży na osiedlu – tym razem było to włamanie do garażu, z którego zostały skradzione różnego rodzaju elektronarzędzia i narzędzia, wędki, dokumenty oraz kluczyki od znajdującego się tam citroena C5, a także mienie znajdujące się wewnątrz pojazdu: nawigacja samochodowa, telefon komórkowy, dokumenty i kluczyki od auta czy bezprzewodowy terminal płatniczy.

Łączną wartość skradzionego z garażu mienia oszacowano na siedem tysięcy złotych. Pracując nad tymi sprawami policjanci wpadli na trop sprawcy tych przestępstw – 31-letniego mieszkańca osiedla Leśnego. W miniony wtorek (25 maja) doszło do jego zatrzymania. Policjanci przeprowadzili przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania oraz pomieszczenia piwnicznego. W tym ostatnim zabezpieczyli skradzione z garażu przedmioty, ale także 10 gramów amfetaminy należące do zatrzymanego – informuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.


CZYTAJ TAKŻE: Przeklejał kody kreskowe w Zielonych Arkadach. Teraz szuka go policja [ZDJĘCIA, WIDEO]


Bydgoszczanin trafił do policyjnego aresztu. W tym czasie śledczy z bydgoskiego Śródmieścia zgromadzili materiał dowodowy – okazało się, że opisywane przestępstwa to nie jedyne, których 31-latek się dopuścił. Policjanci udowodnili mu jeszcze pięć innych włamań do garaży i kotłowni, z których ukradł różnego rodzaju narzędzia, sprzęt wędkarski i sportowy, odzież, opony z felgami, radio samochodowe i inne przedmioty o łącznej wartości niemal 15 tysięcy złotych.

W środę, 26 maja śledczy z bydgoskiego Śródmieścia przedstawili mu łącznie osiem zarzutów: sześciu kradzieży z włamaniem, kradzieży laptopa oraz posiadania środków odurzających. Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na łączną kwotę niemal 23 tysięcy złotych.

Na osiedlu Leśnym grasował złodziej. Włamywał się do garaży
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments