Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNa Piaskach powstanie punkt widokowy. Będzie można z niego zobaczyć panoramę Bydgoszczy
piaski bydgoszcz
19.09.2021 | 13:39

Na Piaskach powstanie punkt widokowy. Będzie można z niego zobaczyć panoramę Bydgoszczy

Na zdjęciu: Punkt widokowy powstanie w rejonie ulicy Obrońców Tobruku.

Fot. Google Maps

Na osiedlu Piaski, przy ulicy Obrońców Tobruku powstanie punkt widokowy. Zadanie jest elementem projektu realizowanego w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Punkt widokowy w rejonie ulicy Obrońców Tobruku powstaje jako element zadania „zagospodarowanie terenu przy ulicy Mochelskiej”. W jego ramach zaprojektowano wbudowanie elementów małej architektury oraz wycinkę i nasadzenia nowych drzew. Pozostałe elementy zagospodarowania terenu pozostają bez zmian. Punkt ma umożliwić podziwianie panoramy Bydgoszczy ze zbocza doliny Brdy.

W punkcie widokowym powstaną dwie lunety obserwacyjne 20×100, dwie ławki, kosz na śmieci i regulamin. Teren zostanie wyłożony nawierzchnią mineralną z obrzeżami z kamienia polnego. Skarpa wokół punktu widokowego ma być wykończona głazami oraz metalowym ogranicznikiem. Z uwagi na realizację punktu przewidziano wycinkę 10 drzew (dębów) w celu zapewnienia dobrej widoczności. Siedem z nich nie wymaga zezwolenia na usunięcie, gdyż obwody ich pni na wysokości 5 cm nie przekraczają pół metra. Za wycinkę pozostałych dębów zaplanowano sześć nasadzeń zastępczych.

Obecnie zakończono przyjmowanie ofert na wykonanie zadania. Jeśli urzędnikom uda się wybrać wykonawcę, będzie on miał dwa miesiące na realizację punktu widokowego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
7 dni temu

Nie wiem skąd są te zdjęcia, ale ten teren już od kilku lat tak nie wygląda. Szkoda że nikt nie pokusił się o sprawdzenie aktualnej sytuacji.

Powiązane treści