[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na Politechnice Bydgoskiej trwa wydarzenie z myślą o przyszłych inżynierach. Już pierwszego dnia odwiedziło je 400 uczniów

Dodano: 11.10.2021 | 18:56

Na zdjęciu: Pierwszy dzień wydarzenia poświęcony był m.in. inżynierom rolnictwa, biotechnologii i architektury krajobrazu.

Fot. Ryszard Wszołek/PBŚ

Na Politechnice Bydgoskiej wystartowały Inżynieralia. To wydarzenie z myślą o przyszłych inżynierach, którzy swoją karierę wiążą z naukami przyrodniczymi, technicznymi czy nowymi technologiami.

Pierwszy dzień wydarzenia poświęcony był m.in. inżynierom rolnictwa, biotechnologii i architektury krajobrazu. – O swoich zielonych projektach opowiadali młodzi architekci Politechniki Bydgoskiej. Wspólnie ze studentami biotechnologii i fitoterapii poznać można było praktyczne zastosowanie roślin i ziół. O nowoczesnym rolnictwie opowiadał Michał Nowacki: absolwent Uczelni, inżynier, rolnik i bloger internetowy w jednej osobie – informuje Politechnika.

Uczelnia podkreśla, że już pierwszego dnia Inżynieralii odwiedziło ją ponad 400 uczniów szkół średnich z Bydgoszczy i regionu. – Liczymy, że w ciągu kolejnych 10 dni trwania imprezy przybędzie do nas łącznie kilka tysięcy uczniów szkół średnich. Młodzież pozna świat i pracę inżynierów z różnych perspektyw: studenta, naukowca, ale także praktyka czy pasjonata i blogera internetowego – mówi dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ, prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich.


Prof. Marek Adamski: Politechnika Bydgoska chce być żywą częścią miasta i Fordonu [WYWIAD]


Wydarzenie potrwa do 22 października 2021 roku. W programie znajduje się kilkadziesiąt godzin warsztatów, dziesiątki spotkań, wykłady, prezentacje i wizyty studyjne w uczelnianych laboratoriach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments