Na remis. Polonia i Chemik zdobyły punkt w meczach IV ligi

Dodano: 29.08.2023 | 08:17

Na zdjęciu: Piłkarze KP Polonii zdobyli pierwszy punkt w tym sezonie IV ligi, remisując u siebie z Tłuchowią Tłuchowo.

Pierwszy punkt w tym sezonie zdobyli piłkarze IV-ligowej Polonii, z kolei Chemik Moderator zgubił punkty w Wąbrzeźnie. Bydgoskie drużyny zagrały w piątej kolejce IV ligi.

W roli trenera piłkarskiej Polonii zadebiutował Maciej Karabasz, który w minionym tygodniu zastąpił Daniela Osińskiego. W pierwszym meczu pod wodzą nowego szkoleniowca, bydgoski zespół zremisował na własnym boisku z Tłuchowią Tłuchowo 2:2 (1:0), choć w pierwszej części spotkania, miejscowi mieli kilka dobrych okazji, aby podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie do siatki gości trafił jedynie w 23 minucie Oskar Andrzejewski.

Po przerwie, mocno uderzyli przyjezdni. W 51 minucie wyrównującą bramkę strzelił Mariusz Cichowlas, popisując się uderzeniem z rzutu wolnego, a raptem kilka minut później było już 2:1 dla Tłuchowii, gdy Ostrowskiego pokonał Dawid Marciniak. W ostatnich dziesięciu minutach, piłkarze Polonii doprowadzili do remisu, a gola dającego ostatecznie punkt bydgoskiej drużynie strzelił Arkadiusz Piskorski.

PIŁKA NOŻNA – IV LIGA KUJAWSKO-POMORSKA – RUNDA JESIENNA – 5 KOLEJKA – 27.08.2023 R.

POLONIA BYDGOSZCZ – TŁUCHOWIA TŁUCHOWO 2:2 (1:0)
Bramki: Oskar Andrzejewski 23′, Arkadiusz Piskorski 82′ – Mariusz Cichowlas 51′, Dawid Marciniak 57′

POLONIA (trener Maciej Karabasz): Ostrowski – Ruszkowski, Frasz, Marczyński, W. Dąbek (79′ Makowski) – Piskorski, Sieradzki (73′ Nowicki), Dusza, Łotoszyński, Szmelc (67′ Gręzicki) – Andrzejewski.

TŁUCHOWIA (trener Artur Wyczałkowski): Mikołajczak – Cichosz, Cichowlas, Czerwiński, Redek (62′ Truskolaski) – Domański, Kułaga (79′ Winiarkiewicz), Ferreira, Klepczyński – Kieplin, Marciniak.

Sędziował: Maciej Skrzypczak (Wielkopolski ZPN).
Żółte kartki: Łotoszyński, Andrzejewski (Polonia) – Ferreira (Tłuchowia).

Remisem zakończyło się także spotkanie drugiego bydgoskiego zespołu. Chemik Moderator bezbramkowo zremisował w wyjazdowym meczu piątej kolejki z Unią Wąbrzeźno. Dla drużyny prowadzonej przez Wiktora Osińskiego to pierwszy remis w tym sezonie, z kolei Unia w drugim spotkaniu tego sezonu podzieliła się punktami.

UNIA WĄBRZEŹNO – CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 0:0

UNIA (trener Sebastian Isbrandt): Lasek – Drapiewski, Grabowski, Maciejewski, Nowak – Orzechowski, Patyk (82′ Kosiński), Rojek, Rygielski, Sztuka, Wojdak (71′ Wiśniewski).

CHEMIK MODERATOR (trener Wiktor Osiński): Łęt – Goździkowski, Adamenko, Kochmański, Zaborowski (55′ Włosiński) – Klimkiewicz (73′ Chęś), Rogowski (55′ Majerski), Klatecki – Strzyżewski (73′ Pikalski), Siekirka (46′ Czesiński), Perliński.

Sędziował: Piotr Ciesielski (Włocławek).
Żółte kartki: Rygielski, Rojek, Nowak (Unia) – Zaborowski, Chęś (Chemik Moderator).

W następnej kolejce, Chemik Moderator podejmie u siebie Orlęta Aleksandrów Kujawski (sobota, 2 września, g. 12:00; stadion przy ul. Glinki 79), z kolei Polonię czeka wyjazdowy mecz w Inowrocławiu z Cuiavią (2.09., 16:00).