Bydgoszcz
-0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H -0 • L -1
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiNa rządach PiS zyskują bydgoszczanie
Piotr Król
17.11.2017 | 10:07

Na rządach PiS zyskują bydgoszczanie

Na zdjęciu: Zdaniem Piotra Króla Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje słowa.

Fot. archiwum

Mijają dwa lata, odkąd Polacy powierzyli odpowiedzialność za nasz kraj rządowi Prawa i Sprawiedliwości. I choć jesteśmy dopiero na półmetku kadencji udowodniliśmy, że można nam zaufać. Dotrzymujemy słowa. To znak firmowy naszego rządu. Na zmianach, które zachodzą w kraju, zyskuje również nasze miasto – Bydgoszcz. Nasz plan dla Polski opieramy na trzech flarach – Rozwój, Rodzina i Bezpieczeństwo.

Po pierwsze – Rozwój. Nasz plan na gospodarkę przynosi rezultaty. Racjonalnie gospodarujemy pieniędzmi podatników i skutecznie walczymy z wyłudzaniem VAT-u. Systematycznie podnosimy kwotę wolną od podatku, co odczuwają w swoich portfelach osoby o niższych dochodach. Tworzymy nowe miejsca pracy – dzięki temu również w Bydgoszczy odnotowujemy najniższe bezrobocie w historii!

Po drugie – Rodzina. Dbamy o polskie rodziny. Przez ostatni rok mogliśmy obserwować pozytywne efekty wprowadzenia programu Rodzina 500+, który pozwala wielu Polakom wieść lepsze życie. Tylko w województwie kujawsko-pomorskim skorzystało z niego 200 tysięcy dzieci! To program prodemografczny. Dzięki niemu rodzi się więcej dzieci. Ale to także program, którego celem jest napędzanie polskiej gospodarki. Dotrzymaliśmy słowa i obniżyliśmy wiek emerytalny – bo tego oczekiwali od nas Polacy. Zadbaliśmy o podniesienie najniższych rent i emerytur. Wprowadziliśmy reformę systemu edukacji. Konsekwentnie przywracamy sprawiedliwość społeczną.

Po trzecie – Bezpieczeństwo. Wzmacniamy bezpieczeństwo. Prowadzimy odpowiedzialną politykę migracyjną, jednocześnie wspierając inne państwa przy zabezpieczaniu granic Unii Europejskiej. Modernizujemy służby, które są blisko obywateli – m.in. Policję i Straż Pożarną. Rozwijamy nasz potencjał obronny poprzez rozbudowę armii i obecność w Polsce, a także w naszej rodzinnej Bydgoszczy, sił NATO.

Pozwolę sobie pokrótce streścić najważniejsze zrealizowane plany zawarte w okresie ostatnich 2 lat, a zawartych w expose Pani Premier Beaty Szydło: Program Rodzina 500+, wzrost gospodarczy, awans do grona krajów rozwiniętych, coraz lepsze wyniki spółek państwowych, obniżenie wieku emerytalnego, wsparcie dla seniorów – podnoszenie niskich emerytur, program bezpłatnych leków 75+, podwyższenie minimalnej płacy i stawki godzinowej, obniżenie podatku CIT z 19% do 15%, bezrobocie najniższe od 26 lat, zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków, reforma systemu edukacji (8-letnia szkoła podstawowa i 4-letnie liceum, szkoły branżowe) czy też zakaz zabierania dzieci z powodu biedy.

To tylko niektóre zmiany zachodzące w naszym kraju, a które dotyczą praktycznie każdego z nas, naszych najbliższych… to zmiany na lepsze dla Polski i dla Bydgoszczy.

Piotr Król

Poseł na Sejm RP.

Poseł na Sejm RP.

Panel dyskusyjny


Powiązane treści