Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na Saperów pomylono się nie tylko raz. Drogowcy: Naliczymy kary umowne

Dodano: 19.11.2016 | 13:56

Remont jednej z kluczowych ulic północnej Bydgoszczy nadal trwa. Kiedy może się zakończyć?

Na zdjęciu: ZDMiKP chce, aby prace na ul. Saperów zakończyły się przed nastaniem zimowej aury.

Fot. Stanisław Gazda

W piątek miały zakończyć się prace przy remoncie ulicy Saperów. Ale tak się nie stało. Drogowcy zapowiadają naliczanie kar, a wykonawca – firma Strabag – podkreśla, że finisz robót uzależniony jest od warunków atmosferycznych.

CZYTAJ TAKŻE: Stary Rynek został rozkopany. Czy zmieni się projekt jego modernizacji?

Już wcześniej wyrażaliśmy w stosunku do wykonawcy nasze obawy o dotrzymanie terminów zapisanych w umowie i prosiliśmy o zdynamizowanie robót – przekonuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Przypomnijmy, że drogowcy spotkali się z wykonawcą modernizacji już pod koniec października. Strabag przedstawił wówczas wyjaśnienia dotyczące opóźnień spowodowanych niekorzystną aurą. Intensywne opady deszczu spowodowały bowiem mocne nasiąknięcie podłoża, w szczególności – podbudowy nawierzchni jezdni.

Po przeanalizowaniu dziennika budowy drogowcy zgodzili się na przesunięcie terminu na 18 listopada. Tyle że do piątku udało się zakończyć jedynie 70 prac przy budowie kanalizacji deszczowej i nieco ponad połowę prac brukarskich oraz drogowych. Zamiast zakończenia prac, w piątek planowany był początek działań przy układaniu warstw bitumicznych. Strabag tłumaczy, że dalszy przebieg prac jest uzależniony wyłącznie od pogody oraz zbliżającego się okresu zimowego.

Tyle że właśnie tego ostatniego, a wraz z nim – ewentualnego zawieszenia prac, najbardziej obawia się ZDMiKP. – Na naszą wyraźną prośbę wykonawca zapewnił nas jednak, że wszelkie uciążliwości dla mieszkańców zostaną zminimalizowane, a prace zakończą się jeszcze w tym roku – mówi Kosiedowski. Wkrótce wykonawca remontu ma udostępnić osobom mieszkającym przy ul. Saperów specjalny kontakt na wypadek zdarzeń losowych – przykładowo dostarczenia opału do posesji.

ZDMiKP zapowiedziało również, że od 18 listopada rozpocznie naliczanie kar umownych w stosunku do Strabagu.