Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na Śródmieściu kwitł handel lewymi papierosami i tytoniem. Policja przerwała proceder

Dodano: 28.05.2024 | 17:20

Na zdjęciu: 58-letni właściciel lewych wyrobów tytoniowych został zatrzymany.

Fot. KMP Bydgoszcz

Ponad dziewięć kilogramów tytoniu oraz kilka rygli papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 58-latka, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad siedmiu tysięcy złotych.

Wszystko zaczęło się od ustaleń dzielnicowego starszego sierżanta Łukasza Szmajdy z bydgoskiego Śródmieścia. – Wynikało z nich, że w jednym z punktów usługowych, działających w tej części miasta, sprzedawany jest tytoń i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku z tym policjant postanowił to sprawdzić – zaczyna kom. Lidia Kowalska z biura prasowego bydgoskiej komendy miejskiej.

W minioną środę (22 maja), wspólnie z dzielnicowymi starszym sierżantem Kamilem Kurdelskim oraz sierżantem sztabowym Piotrem Szczepanikiem, w trakcie obchodu rejonu służbowego, skierowali swe kroki pod wskazany adres. – Tam zastali dwóch mężczyzn. Każdy z nich twierdził, że nic nie wie na ten temat. Jednak policjanci nie dali się zwieść tym zapewnieniom i w toku przeszukania ujawnili torbę, w której znajdowało się 11 worków strunowych z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy – rozwija komisarz.


CZYTAJ TAKŻE: Czy powstanie miejska strefa kibica na mistrzostwa Europy w piłce nożnej?


To jednak nie był koniec. W ręce dzielnicowych wpadł również biały worek jutowy z krajanką oraz rygle papierosów. Łącznie policjanci zabezpieczyli do sprawy 9,6 kilograma krajanki tytoniowej oraz 600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

58-letni właściciel lewych wyrobów tytoniowych został zatrzymany. Wartość uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa została określona na kwotę ponad siedmiu tysięcy złotych. Policjanci przedstawili zatrzymanemu bydgoszczaninowi zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyzna odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments