Bydgoszcz
2C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 2 • L 2
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNa stację benzynową napadł z nożem w ręku. W bydgoskim sądzie usłyszał wyrok
26.04.2020 | 18:53

Na stację benzynową napadł z nożem w ręku. W bydgoskim sądzie usłyszał wyrok

Proces mężczyzny toczył się w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Nieprawomocny wyrok zapadł w bydgoskim Sądzie Okręgowym.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jest prawomocny wyrok w procesie Bartłomieja A. Mężczyzna w październiku ubiegłego roku z nożem w ręku napadł na stację paliw przy Toruńskiej w Inowrocławiu.

Zobacz również:

Akt oskarżenia wobec sprawcy pożaru przy Orłowskiej, w którym zginęły matka z trójką dzieci

Przypomnijmy: 10 października 2019 r. wieczorem 24-latek wszedł z nożem na stację paliw przy ul. Toruńskiej w Inowrocławiu. – Zastraszył personel, żądając wydania mu pieniędzy z kasy, uderzył jednego z pracowników rękojeścią noża w szyję, po czym zabrał z szuflady lady sklepowej utarg – relacjonują śledczy z prokuratury. Łupem mężczyzny padła wówczas kwota niespełna 3000 złotych.

Sprawcę napadu, 24-letniego Bartłomieja A. zatrzymano po krótkim pościgu. Przy mężczyźnie znaleziono nóż oraz zrabowane pieniądze. Podczas przesłuchania w prokuraturze usłyszał on zarzut napadu rabunkowego z użyciem noża. Jak słyszymy w prokuraturze, 24-latek częściowo przyznał się do winy. Śledczy skierowali jednak do sądu wniosek o jego tymczasowy areszt z uwagi na matactwo. Sąd do niego się przychylił.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nie żyje poparzona łatwopalną cieczą 53-latka. Jej 64-letniemu konkubentowi grozi dożywocie


Pod koniec stycznia tego roku, inowrocławska prokuratura akt oskarżenia wobec Bartłomieja A. skierowała do bydgoskiego Sądu Okręgowego. W toku przeprowadzonego procesu, sąd uznał winę mężczyzny i skazał go na trzy i pół roku pozbawienia wolności. Jak informuje prokuratura, w toku prowadzonego postępowania ustalono, że A. w przeszłości był już karany.

Wyrok, jaki zapadł w bydgoskim sądzie jest prawomocny. Jak usłyszeliśmy w sądzie, ani prokuratura, ani obrońcy Bartłomieja A. nie złożyli apelacji od wymiaru kary.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści