Bydgoszcz
3C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 3 • L 3
-1C
Sob
3C
Nd
2C
Pon
3C
Wt
4C
Sr
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNa terenie Bydgoszczy sprzedawano podrobione klocki. Policja zabezpieczyła nielegalny towar
podrobione_klocki-kwpbydgoszcz-02
12.03.2018 | 13:02

Na terenie Bydgoszczy sprzedawano podrobione klocki. Policja zabezpieczyła nielegalny towar

Podróbki były dostępne w Fordonie i na Wyżynach.

Na zdjęciu: Akcja policji w jednym z bydgoskich sklepów.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli blisko 250 opakowań podrobionych klocków dziecięcych. Były one sprzedawane w kilku sklepach na terenie miasta.

Policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili, że w Bydgoszczy sprzedawane są podrobione zestawy klocków dziecięcych popularnej firmy. Na podstawie wcześniejszych ustaleń funkcjonariusze przeprowadzili przeszukanie dwóch sklepów – w Fordonie i na Wyżynach.

Jak się okazało, w sklepach dostępne były „podróbki” klocków dziecięcych. Łącznie policjanci zabezpieczyli 215 opakowań nielegalnego towaru. W charakterze świadka zostały przesłuchane dwie osoby. Kryminalnych w działaniach wspomagali przedstawiciele kancelarii prawnych, reprezentujących producenta oryginalnych zabawek. Policjanci przeprowadzili już podobną akcje pod koniec stycznia – wtedy zabezpieczyli 41 sztuk podrobionych klocków.

O losach właścicieli sklepów zadecyduje prokurator. Sprzedaż podrobionego towaru jest zagrożona karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu – nawet do 5 lat więzienia.

Powiązane treści