Bydgoszcz
14C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 14 • L 13
13C
Wt
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNa Wyżynach ponownie zagłosują na projekty BBO. Ratusz podjął decyzję
31.05.2018 | 08:07

Na Wyżynach ponownie zagłosują na projekty BBO. Ratusz podjął decyzję

Głosowanie rozpocznie się 11 czerwca i potrwa przez miesiąc.

Na zdjęciu: Jeden z projektów wykonanych w ramach BBO - mapa Wyspy Młyńskiej dla osób niewidomych.

Fot. ST/archiwum

Ubiegłoroczne głosowanie na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Wyżynach zostanie powtórzone. Przyczyną tej decyzji są nieprawidłowości dotyczące głosowania na projekty modernizacji ulic Augustowskiej i Gorzowskiej, w którym wykorzystano nielegalnie dane innych osób.

O wątpliwościach związanych z wyborem projektów na Wyżynach ratusz poinformował podczas konferencji podsumowującej poprzednią edycje programu, która odbyła się w listopadzie 2017 roku. Na liście głosujących na wyżej wymienione wnioski znalazły się bowiem osoby zmarłe, a wiele głosów przez Internet oddano z powielających się adresów IP. Urzędnicy przeprowadzili ponowną weryfikację głosujących, wysyłając do nich zapytanie, czy faktycznie poparli oni wniosek o remont osiedlowych uliczek. Ponadto zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa zostało skierowane do bydgoskich policjantów, którzy w grudniu ubiegłego roku rozpoczęli śledztwo w tej sprawie.


CZYTAJ WIĘCEJ: Rekordowe głosowanie na budżet obywatelski. Radość w Fordonie, konsternacja na Wyżynach


Tak jak informowaliśmy wcześniej, urząd miasta ostatecznie podjął decyzję o powtórzeniu głosowania na Wyżynach. Została ona poprzedzona konsultacją z Radą ds. Partycypacji Społecznej, do której zadań należy m.in. proponowanie rozwiązań w celu prawidłowej realizacji BBO, jak i przygotowywanie i opiniowanie możliwych rozwiązań w przypadku pojawiających się kwestii spornych. Rada podjęła uchwałę rekomendując powtórzenie głosowania.

Ponowne głosowanie odbędzie się w dniach 11 czerwca – 11 lipca. Obejmie ono projekty, które w zeszłym roku zostały zaproponowane do realizacji na osiedlu Wyżyny. W ponownym głosowaniu będą mogły wziąć udział osoby głosujące w zeszłym roku na projekty na osiedlu Wyżyny, jak i te, które nie brały udziału w głosowaniu na innych osiedlach. Wybór projektów będzie możliwy za pośrednictwem karty elektronicznej i papierowej.

Dziś mija za to termin składania wniosków osiedlowych w tegorocznej edycji BBO (pomysły na projekty ponadosiedlowe będzie można zgłaszać do końca czerwca). Do tej pory bydgoszczanie zgłosili 262 projekty inwestycji, które ich zdaniem powinny powstać na gruntach miejskich.

CZYTAJ WIĘCEJ: Drony, pole namiotowe i tężnie. Czego chcą bydgoszczanie na swoich osiedlach w ramach budżetu obywatelskiego?


Powiązane treści