[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na Zalewie Koronowskim wywrócił się jacht. Policja wkroczyła do akcji

Dodano: 17.08.2019 | 08:25

Na zdjęciu: Akcja policji i WOPR przy wywróconej łodzi.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z ogniwa wodnego po raz kolejny pomogli załodze jachtu, który wywrócił się na Zalewie Koronowskim. 

Do zdarzenia doszło w czwartek, 15 sierpnia przed godziną 14:00. Bydgoscy policjanci z ogniwa wodnego, patrolując łodzią rejon plaży głównej w Pieczyskach, zauważyli na wysokości Tylnej Góry przewrócony jacht żaglowy. Funkcjonariusze razem z ratownikami WOPR-u natychmiast popłynęli w kierunku przewróconej żaglówki, aby udzielić pomocy. W tym samym czasie otrzymali też informację o zdarzeniu od dyżurnego.

Na miejscu policjanci zastali trzyosobową załogę przewróconej żaglówki, która była podejmowana przez osoby z innych łodzi – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. Wśród osób przebywających na jachcie znajdowała się dwójka dzieci – 12 i 16-latek. Opiekę nad nimi sprawował 50-letni mężczyzna. Okazało się jednak, że żaden z nich nie potrzebuje pomocy medycznej. Policjanci odnaleźli jednak saszetkę z cennymi dokumentami najstarszego z członków załogi – jeden z mundurowych zanurkował po nią do zatopionego jachtu.

Załoga łodzi została przetransportowana do Portu Tazbirowo. Jacht został zabezpieczony przez strażaków z OSP Gościeradz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments