Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 22 • L 21
25C
Sr
25C
Czw
25C
Pt
25C
Sob
28C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNa Zawiszy powstaje nowy klub. Bruski jeszcze dziś spotka się z Czarneckim
IMG_2672
15.06.2016 | 13:52

Na Zawiszy powstaje nowy klub. Bruski jeszcze dziś spotka się z Czarneckim

MUKS CWZS Zawisza Bydgoszcz ma wystartować w nadchodzącym sezonie.

Na zdjęciu: W środę odbyła się konferencja prasowa w Galerii Sportu Bydgoskiego.

Fot. nadesłane

MUKS CWZS Zawisza Bydgoszcz – tak ma nazywać się nowy podmiot, który poprowadzi drużyny młodzieżowe z ul. Gdańskiej. Niewykluczone, że będzie zarządzał także drużyną seniorów.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy CWZS Zawisza utworzą ZS nr 9, ZS nr 15 i ZS nr 20. – Mam nadzieję, że nowy podmiot zapewni kontynuację szkolenia. Rano rozmawiałem z prezesem Czarneckim i wyraził on zgodę na przeniesienie zawodników ze spółki do MUKS-u – tłumaczył podczas konferencji prasowej Rafał Bruski.

Jeszcze w środę Bruski spotka się z Czarneckim, aby omówić pozostałe kwestie. Możliwe, że MUKS przejmie też seniorski zespół Zawiszy występujący jako rezerwy w IV lidze. Szkolenie ma być oparte na Akademii Młodych Orłów.  – Jesteśmy w stałym kontakcie z KPZPN. Czekają nas rozmowy z przedstawicielami poszczególnych szkół. W najbliższych dniach powinniśmy oficjalnie uporządkować struktury piłkarskie – opisywał Dariusz Bednarek.

ZOBACZ TAKŻE: Dramatyczna sytuacja w Zawiszy Bydgoszcz – dzień po dniu

Na konferencję przybył także Krzysztof Bess, prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza. Zaproponował on prezydentowi spotkanie, na którym mniejszościowi akcjonariusze spółki omówili kwestie piłki seniorskiej i młodzieżowej w Zawiszy. – Dopóki nie odetniecie się od kiboli poprzez publiczne oświadczenie, trudno z mojej strony oczekiwać takich kroków – odpowiedział Bruski. Jak następnie tłumaczył Bess, treści zamieszone na stronie zawiszafans.net, do których odnosił się prezydent, nie są stanowiskiem Stowarzyszenia Piłkarskiego. – Mamy swoją stronę internetową, na której zamieszczamy informacje o wynikach naszych grup młodzieżowych. O tym chciałbym rozmawiać, o przyszłości klubu, a nie o innych aspektach, które w tej sytuacji są nieistotne – mówił Bess.

Jeszcze w środę ratusz ma poinformować, jakie ustalenia zapadły podczas popołudniowe spotkania Bruskiego z Czarneckim.


Powiązane treści