Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 12 • L 12
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNad Brdą pobito wędkarza. Policja zatrzymała sprawców!
pobicie tor regatowy bydgoszcz
11.08.2021 | 14:54

Nad Brdą pobito wędkarza. Policja zatrzymała sprawców!

Na zdjęciu: Sprawcami pobicia wędkarza byli dwaj mężczyźni w wieku 19 i 16 lat.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kryminalni z Fordonu namierzyli i zatrzymali sprawców pobicia wędkarza. 19 i 16-latek zaatakowali pokrzywdzonego, bo ten zwrócił uwagę im o kulturalnym pływaniu na rowerze wodnym. 

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu – dokładnie 5 sierpnia, w godzinach popołudniowych przy torze regatowym nad rzeką Brda. – Dwóch młodych mężczyzn i kobieta płynęli rowerem wodnym tak blisko brzegu, że mogli zahaczyć o rozstawione wędki. Wędkarz mówiąc do nich, żeby odpłynęli z kulturą dalej, ale usłyszał od nich, że to oni go nauczą kultury – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.
Po chwili jeden z młodych mężczyzn wysiadł z roweru i zaatakował wędkarza, gdy ten składał sprzęt wędkarski. Mężczyzna został uderzony pięścią w twarz, po czym upadł na ziemie. Wówczas napastnik powiedział, że to jest ich „kultura” i zawołał kolegę. – Pokrzywdzony próbował się bronić przed napastnikami. Nawet podbiegł do innego siedzącego nieopodal wędkarza wołając o pomoc. Ten, gdy usłyszał, że go biją, uciekł. Całej sytuacji przyglądała się ich koleżanka, która momentami się śmiała – opisuje Słomski.

Mężczyzna z obrażeniami twarzy pojechał do szpitala. Następnie powiadomił o wszystkim fordońskich policjantów. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego o popełnieniu przestępstwa, a następnie zaczęli zbierać informacje o sprawcach. Trop doprowadził ich do 19 i 16-latka. Ustalili również dane osobowe młodej kobiety.


CZYTAJ TAKŻE: Budowa mostów przez Brdę nie wstrzyma ruchu tramwajów na Fordońskiej. Odbył się test rozjazdów nakładkowych


W poniedziałek, 9 sierpnia po południu policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzewanych w jednym z bydgoskich szpitali. Obaj zostali doprowadzeni do fordońskiego komisariatu. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 19-latkowi zarzut pobicia i uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim. Ten sam zarzut postawiony został również 16-latkowi, który będzie teraz odpowiadać przed sądem dla nieletnich.

Wczoraj (10 sierpnia) policjanci doprowadzili 19-latka do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Oskarżyciel zastosował wobec niego środek karny w policyjnego dozoru. Teraz podejrzany będzie trzy razy w tygodniu odwiedzać bydgoski komisariat – kończy Słomski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sprzedawca jaj
Sprzedawca jaj
1 miesiąc temu

Teraz będzie miał Thug life…. Cymbał

MIchał z Bydgoszczy
MIchał z Bydgoszczy
1 miesiąc temu

Ja bym jeszcze ukarał wędkarza który nie pomógł i uciekł

Powiązane treści