Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nad Zalewem Koronowskim powstanie pomost. Plaża “Pieczyska” zyska nowy obiekt rekreacyjny

Dodano: 27.09.2022 | 12:02

Na zdjęciu: Plaża w Pieczyskach zyska nowy obiekt do rekreacji.

Fot. Szymon Fiałkowski

W ostatnim czasie plaża w Pieczyskach została zmodernizowana. Teraz ma się tam pojawić również pomost.

W lipcu tego roku plaża “Pieczyska” została otwarta po modernizacji. Powstał tam m.in. taras widokowy z zejściem na plażę, promenada z desek kompozytowych, drewniane wiaty z kręgiem ogniskowym, stołami i ławkami oraz zabawkowy zestaw w formie statku. Nie zabrakło tam również leżaków, plażowych siedzisk i stojaków na rowery. W przyszłości planowane jest wykonanie toalet i pryszniców.

Teraz Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski podpisał umowę dotyczącą budowy pomostu nad Zalewem Koronowskim. Ma on powstać przy plaży miejskiej “Pieczyska” i mieć kształt odwróconej litery “E”. Będzie pełnił funkcję wypoczynkową, spacerową, kąpielową i widokową.

Pomost ma się składać z części stałej i pływającej. Pojawi się na nim zadaszona altanka oraz ławki. Planowane są miejsca do cumowania pływających jednostek oraz drabinki wejściowe. Całość ma zostać podświetlona.

Prace mają potrwać do 13 miesięcy. Ramiona pomostu będą miały po 30 m, a część równoległa do linii brzegowej- 75 m. Całkowita długość konstrukcji wyniesie 165 m. Inwestycja jest finansowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments