Bydgoszcz
1C
Słonecznie
69% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 1 • L 0
1C
Nd
-1C
Pon
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNadal polecimy Ryanairem z bydgoskiego lotniska. Radni zgodzili się przekazać wsparcie
lotnisko Bydgoszcz
29.11.2017 | 14:17

Nadal polecimy Ryanairem z bydgoskiego lotniska. Radni zgodzili się przekazać wsparcie

Na zdjęciu: Ryanair obsługuje największą liczbą połączeń z bydgoskiego lotniska.

Fot. Eryk Dominiczak

Miasto przekaże w latach 2018-2020 ponad pięć milionów złotych na wsparcie połączeń międzynarodowych realizowanych z bydgoskiego lotniska. Projekt uchwały w tej sprawie przyjęli jednogłośnie radni.

Uchwała to krok w stronę podpisania kolejnej kilkuletniej umowy z liniami lotniczymi, które zagwarantują obsługę lotów międzynarodowych z portu imienia Paderewskiego. Beneficjentem dotychczasowych porozumień był Ryanair i jest w zasadzie pewne (mimo że formalnie urząd marszałkowski musi ogłosić w tym celu przetarg), że będzie nim nadal. W siatce połączeń na rok przyszły są już bowiem dostępne połączenia z Londynem (lotniska – Stansted i Luton), Dublinem czy Birmingham. Wiosną do oferty Portu Lotniczego Bydgoszcz mają wrócić również loty Irlandczyków do Dusseldorfu oraz Glasgow.


CZYTAJ TAKŻE: Znamy letnią ofertę bydgoskiego lotniska na 2018 rok. Dokąd będzie można polecieć na wakacje?


Bydgoszcz na wsparcie połączeń w ramach tzw. usług promocyjnych przekaże przez trzy lata po 1,7 miliona złotych. To 30 procent ogólnej kwoty, która będzie trafiała na rzecz przewoźnika. Na mocy trójstronnego porozumienia 53 procent z 5,7 mln zł rocznie ma przekazać samorząd województwa, natomiast 17 procent – Toruń (ok. miliona złotych).

W ubiegłym miesiącu z usług bydgoskiego lotniska skorzystało niespełna 29 tysięcy pasażerów. Od początku roku – nieznacznie ponad 280 tysięcy. W przyszłym roku – poza lotami Ryanaira – nadal dostępne będą także regularne połączenia Lufthansy (od końca października lata na trasie Bydgoszcz – Frankfurt codziennie) oraz PLL LOT (do Lwowa).


Powiązane treści