Bydgoszcz
15C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 17 • L 14
14C
Nd
16C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
13C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINadchodzą duże zmiany w pogodzie. Cyklon Dieter „przewietrzy” region
Pierwszy śnieg - LG 6
10.01.2017 | 20:00

Nadchodzą duże zmiany w pogodzie. Cyklon Dieter „przewietrzy” region

W miejsce mrozów i smogu pojawią się obfite opady śniegu i silny wiatr - prognozują synoptycy.

Na zdjęciu: Mieszkańcy regionu powinni przygotować się na kolejne opady śniegu.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

W środę ma nastąpić gwałtowna zmiana pogody, również na terenie regionu kujawsko-pomorskiego – alarmują meteorolodzy. Do kraju nadciągną cieplejsze masy powietrza, ale przyniosą ze sobą spore opady śniegu oraz silny wiatr.

CZYTAJ TAKŻE: Fatalny stan jakości powietrza w Bydgoszczy. Normy zanieczyszczeń zostały przekroczone

Mroźna aura, która dawała się we znaki na terenie całej Polski, powinna odejść w nadchodzących godzinach w cień. Wyż, który determinował pogodę w ostatnich dniach, zostanie wyparty przez niż, co spowoduje wzrost temperatury, ale również spore zachmurzenie i wspomniane opady śniegu. Wymiana mas powietrza oznacza również wiatr, w niektórych wypadkach – porywisty.

Tak ma być między innymi w Kujawsko-Pomorskiem. W środę oraz czwartek synoptycy przestrzegają przed podmuchami wiatru sięgającymi nawet 75-80 kilometrów na godzinę. Cyklon Dieter, który będzie wiał nad regionem, przyniesie jednak również swoiste „przewietrzenie” regionu, nad którego miastami (podobnie jak w innych częściach Polski) pojawił się w ostatnich kilkudziesięciu godzinach niebezpieczny dla zdrowia smog. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega jednak, że pojawiający się silny wiatr „może miejscami spowodować zawieje i zamiecie śnieżne”.

Temperatura w środę w ciągu dnia ma wynieść -3 stopnie Celsjusza, a w nocy – stopień mniej. Z kolei już w czwartek termometry mają wskazać dodatnią temperaturę.


Powiązane treści