Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
47% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 21 • L 20
22C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
23C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeNadchodzą oczekiwane zmiany na plaży w Pieczyskach. Pierwsze prace zakończą się przed wakacjami
plaża pieczyska
27.03.2021 | 10:52

Nadchodzą oczekiwane zmiany na plaży w Pieczyskach. Pierwsze prace zakończą się przed wakacjami

Na zdjęciu: Zakres I etapu rewitalizacji plaży w Pieczyskach.

Fot. Urząd Gminy Koronowo

Jeszcze przed wakacjami plaża w Pieczyskach ma stać się atrakcyjniejszym miejscem spędzania wolnego czasu. Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski ogłosił przetarg na jej zagospodarowanie. Jak dodał, będzie to pierwszy etap zapowiadanej od kilku lat inwestycji w popularne miejsce rekreacji.

Plany modernizacji otoczenia cieszącej się dużym powodzeniem plaży w Pieczyskach sięgają 2017 roku. To wtedy powstała koncepcja, zakładająca budowę obiektu pełniącego funkcję zaplecza turystycznego dostosowanego do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. W projekcie zarezerwowano miejsce dla wspomnianej sceny z miejscami dla publiczności oraz przestrzenią na instalację nagłośnienia. Na plaży miała ponadto znaleźć się zjeżdżalnia wodna dla dzieci oraz plac zabaw.

Zobacz również:

Plany odnowienia plaży w Pieczyskach

Najbardziej rewolucyjnym pomysłem koronowskiego magistratu był jednak 35-metrowy taras widokowy, z którego mieszkańcy okolic Koronowa, ale też turyści spoza regionu mieli obserwować wyjątkowe zakątki Zalewu Koronowskiego.

Rok później władze Koronowa podkreślały, że projekt podzielony został na kilka etapów. – W pierwszym z nich chcielibyśmy zrealizować najbardziej podstawowe zakresy robót, aby w przyszłości móc doposażać kąpielisko w kolejne zaprojektowane komponenty – tłumaczył ówczesny zastępca burmistrza Koronowa Rafał Gibas. Jak wyliczał, w ramach pierwszego etapu zaplanowano wykonanie budowy kompleksu boisk do sportów plażowych wraz z trybunami, budowę tematycznego placu zabaw dla dzieci i strefy fitness dla osób dorosłych oraz sceny letniej z widownią wraz z niezbędnym układem komunikacyjnym: chodnikami czy platformą przystosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przez dwa lata plany odnowienia miejskiej plaży w Pieczyskach stanęły w miejscu. Ale w tym roku władze Koronowa wróciły do tematu rewitalizacji. 22 marca burmistrz Patryk Mikołajewski ogłosił przetarg na wykonanie pierwszych prac. Koncepcja zakłada założenie trawników (na części plaży), wykonanie promenady z desek kompozytowych, tarasu widokowego z zejściem na plaże i nawierzchni z kostki betonowej i granitowej. Przy plaży wydzielone zostanie też boisko wielofunkcyjne. Atrakcją dla najmłodszych będzie zestaw zabawowy w formie statku.

W ramach inwestycji powstaną też dwie wiaty rekreacyjne, krąg ogniskowy wraz ze stołami i ławkami skierowany ku Zalewowi oraz obiekty małej architektury (żagle zacieniające, drewniane przebieralnie, stojaki na rowery, ławki, siedziska plażowe, kosze na odpady). Termin składania ofert w przetargu mija 6 kwietnia. – Zakończenie prac przewidujemy przed wakacjami – poinformowała gmina Koronowo.

Jak podkreślił burmistrz Mikołajewski, zdemontowane elementy wyposażenia plaży będą miały drugie życie. – Istniejące parasole wykorzystamy na plaży w Samociążku, jak tylko zakończymy rozmowy z właścicielem – podał burmistrz. Zapowiada także, że tegoroczne roboty stanowią preludium do dalszej modernizacji Pieczysk. – Prowadzimy rozmowy w celu ustalenia właściciela wody oraz gruntu Zalewu Koronowskiego, co umożliwi posadowienie pomostu. Wiem, że potrzebne są nowe szalety z prysznicem. Obecne rozwiązania przygotowaliśmy z myślą o tych potrzebach – ogłosił burmistrz Koronowa.

2.6 5 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści