Bydgoszcz
28C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 9km/h SE
H 28 • L 28
22C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
12C
Sob
12C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNadejdą lepsze czasy dla żużlowej Polonii. Klub zamierza wrócić do ekstraligi
10.10.2018 | 18:04

Nadejdą lepsze czasy dla żużlowej Polonii. Klub zamierza wrócić do ekstraligi

Kwestia remontu stadionu przy ul. Sportowej była tematem środowej konferencji prasowej.

Na zdjęciu: Rafał Bruski i Jerzy Kanclerz podpisali list intencyjny.

Fot. Szymon Fiałkowski

Siedem punktów zawiera list intencyjny w sprawie żużlowej Polonii, który podczas środowej konferencji w ratuszu podpisali prezydent Rafał Bruski i prezes klubu ze Sportowej 2 Jerzy Kanclerz.

Konferencja miała dwa tematy. Pierwszym była sprawa związana z pracami remontowymi na stadionie Polonii, a te miały się rozpocząć dzień po turnieju Asy dla Tomasza Golloba, ale równie istotnym wątkiem była kwestia związana z przyszłością klubu ze Sportowej 2. A ta ma być znacznie lepsza niż obecnie. Prezydent i prezes Polonii podpisali list intencyjny, na mocy którego miasto i klub zobowiązały się do odbudowy pozycji Bydgoszczy na żużlowej mapie Polski.

List zawiera siedem punktów. Tym najważniejszym jest to, że do 2023 roku klub ma zamiar powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej – PGE Ekstraligi. – Mam olbrzymie zaufanie do Jerzego Kanclerza – przyznaje prezydent grodu nad Brdą. Rafał Bruski dodaje, że frekwencja na niedzielnym turnieju Asy dla Tomasza Golloba (na stadionie zasiadło ok. dwunastu tysięcy kibiców) pokazuje, że w Bydgoszczy cały czas jest potencjał na zainteresowanie żużlem w mieście. Innym z punktów listu intencyjnego podpisanego w ratuszu jest powrót do organizacji Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych. To impreza, która co roku rozpoczynała sezon żużlowy w kraju, ale od kilku lat zniknęła z kalendarza rozgrywek. – 23 października będę uczestniczył w spotkaniu prezesów klubów I i II ligi, które odbędzie się w Krakowie i złożę propozycję, żeby to w Bydgoszczy rozpoczął się sezon tą imprezą. Wtedy obsada tych zawodów może być znacząca – mówi prezes Polonii i tajemniczo zdradza, że do organizacji turnieju jest namawiany m.in. przez byłego prezesa Władysława Golloba.


WSZYSTKO O ŻUŻLOWEJ POLONII W NASZYM SERWISIE – ŻUŻEL BYDGOSZCZ


Poruszono także temat powrotu do klubu Tomasza Golloba. – Ta współpraca w ciągu tygodnia, maksymalnie dwóch się rozwiąże – deklaruje prezes Jerzy Kanclerz. – Tomek ciągle szuka potencjału do wsparcia klubu zarówno poprzez swoją osobę. Jest mocno zaangażowany w klub i zdaje sobie sprawę, że to ja będę musiał wykonywać te zadania, które z nim uzgodnię. Rola Tomasza niebawem jeśli chodzi o Polonię będzie znana – dodaje. Przypomnijmy, że sam Gollob który półtora roku temu uległ poważnemu wypadkowi na torze motocrossowym w Chełmnie i walczy o powrót do zdrowia, zadeklarował podczas transmisji z turnieju na antenie nc+, że chciałby powrócić na Sportową 2 i być w gronie osób, które będą decydowały o przyszłości Polonii. Jednocześnie ujawniono, że podczas niedzielnego turnieju na leczenie Tomasza Golloba zebrano kwotę 350 tysięcy złotych, ale może ona wzrosnąć, bowiem rozliczenia finansowe prześlą jeszcze dwie firmy, które wsparły organizację tych zawodów.

Prezydent Bruski poinformował, że prace remontowe na stadionie przy ul. Sportowej mają rozpocząć się niebawem, a najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dni ma zostać rozpisany przetarg na budowę nowej trybuny na sektorze B. Przypomnijmy, że zgodnie z rozstrzygniętym przetargiem, prace remontowe wykona firma Bogmar z Ostromecka, która za prace ma otrzymać 800 tysięcy złotych.

To nie koniec, bowiem w liście intencyjnym zawarto również kwoty finansowania żużlowego klubu. I tak na II ligę miasto ma wesprzeć klub kwotą 1 mln zł, po czym ta suma wzrasta o 500 tysięcy w przypadku startów odpowiednio w I lidze i ekstralidze. Jerzy Kanclerz zapowiada, że w 2020 klub będzie chciał włączyć się do walki o awans do I ligi. W przyszłym ma zostać całkowicie spłacony dług. – Jesteśmy już rozliczeni z firmą ProNatura – mówi prezes żużlowej Polonii.


Powiązane treści