Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINadeszła prawdziwa zima. Nocą na drogach Bydgoszczy i regionu może być ślisko!
pług, droga, śnieg, zima - gddkia
07.01.2021 | 16:10

Nadeszła prawdziwa zima. Nocą na drogach Bydgoszczy i regionu może być ślisko!

Na zdjęciu: Na drogach Bydgoszczy i regionu trwa odśnieżanie.

Fot. GDDKiA

Noc na drogach Bydgoszczy i regionu przebiegnie pod znakiem oblodzenia. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność.

W Bydgoszczy przez cały czwartek występują opady śniegu. Jak raportuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, większość dróg na terenie miasta jest odśnieżona. – Wszystkie bydgoskie ulice są przejezdne – zapewniają drogowcy. I dodają, że późnym popołudniem na terenie miasta pojawi się 10 solarek.

ZDMiKP ostrzega jednak przed wystąpieniem nocnych i porannych przymrozków. Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, wydało już ostrzeżenie 1 stopnia o oblodzeniu. Dotyczy ono zarówno Bydgoszczy, jak i wszystkich powiatów województwa kujawsko-pomorskiego.

Jak czytamy w ostrzeżeniu, od godziny 20:00 do jutra (8 stycznia), do godziny 9:00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, temperatura minimalna gruntu od -5°C do -2°C. Synoptycy z IMGW-PIB Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni podkreślają, że prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Obecnie na drogach Bydgoszczy i regionu nie występują poważniejsze utrudnienia. Korki występują w standardowych miejscach – m.in. na ulicy Fordońskiej i Spornej przed Wiaduktami Warszawskimi czy na trasie W-Z w rejonie skrzyżowania z Sułkowskiego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści