Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 14
15C
Pt
11C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNagrody „Biznesmen roku” przyznane. Wśród wyróżnionych Oponeo i Metalkas
28.06.2021 | 07:50

Nagrody „Biznesmen roku” przyznane. Wśród wyróżnionych Oponeo i Metalkas

Na zdjęciu: Firma Oponeo od lat jest obecna jako marka wspierająca podczas wyścigów oraz rajdów samochodowych.

Fot. Maciej Niechwiadowicz / archiwum

Kilkanaście nagród przyznała Izba Przemysłowo-Handlowa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach 26. edycji konkursu „Biznesmen Roku”. Wyróżnienia trafiły do szefów małych i średnich firm z regionu, przyznano także nagrody specjalne i wskazano Liderów Wspierania Przedsiębiorczości.

Jak poinformowali organizatorzy, nagrodzeni zostali przedsiębiorcy, którzy tym razem szczególnie zaangażowani byli w rozwój firmy, a także jej funkcjonowanie i współpracę z otoczeniem w warunkach epidemii. „Laureatów cechuje osobisty wpływ na rozwój konkurencyjności i kulturę firmy, wyróżniając ją w branży i w kraju” – czytamy w uzasadnieniu zaprezentowanym przez Izbę Przemysłowo-Handlową. Nagrody przyznawane są na wniosek specjalnej kapituły składającej się z szefów organizacji okołobiznesowych.

W tym roku sześć nagród trafiło do prezesów małych firm. Są to: Zbigniew Kotlęga (Polmass; I nagroda), Mieczysław Gorzoch (Bipromasz; II nagroda), Maciej Jaranowski (Alpinus Chemia; także II nagroda) oraz Remigiusz Koc (Agencja Analiz i Doradztwa Personalnego PSG; III nagroda). Wyróżnienia otrzymali z kolei Piotr Stelmach z PPH Halina Stelmach i Arkadiusz Wydmuch z Manufaktura Baumann & Wydmuch.
Pięć nagród otrzymali szefowie średnich firm. Powędrowały one w ręce Jacka Rutkowskiego (Mat-Bud; I nagroda), Wiesława Drewnowskiego ze Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt oraz Krzysztofa Rzepeckiego (Aplex) – obaj II nagrody, a także Adama Skowrońskiego (Sanatorium Uzdrowiskowe „Przy Tężni” im. dr. J.Krzemińskiego) i Zbigniewa Sokoła (Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa) – III nagrody.

Nagrody specjalne przyznano tercetowi: Tadeusz Grzenia, Jacek Grzenia i Adam Grzenia z Metalkasu (za sukcesję) oraz Dariuszowi Topolewskiemu z Oponeo (Biznesmen Roku w kategorii „Biznes globalny”).

Po raz dwudziesty przyznano nagrody dla wspomnianych Liderów Wsparcia Przedsiębiorczości. Otrzymują je samorządy, instytucje i organizacje współpracujące z biznesem. „W tej edycji wyróżnialiśmy podmioty, które w czasie epidemii znalazły swój sposób komunikacji i współpracy z przedsiębiorcami” – podkreśla Izba Przemysłowo-Handlowa. Wyróżnieni zostali: Bydgoski Klaster Przemysłowy, Pracodawcy Pomorza i Kujaw oraz Sejmik Gospodarczy Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Nagrody „Biznesmen Roku” przyznawane są pod patronatem prezydenta Bydgoszczy, wojewody oraz przewodniczącej kujawsko-pomorskiego sejmiku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści