Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nagrody dla Bydgoskich Wolontariuszy 2015

Dodano: 11.12.2015 | 16:00

Największą nagrodą dla wolontariuszy - jak zgodnie wszyscy potwierdzają - jest uśmiech i radość tego, któremu się pomaga.

Na zdjęciu: Na zakończenie Gali Bydgoskich Wolontariuszy 2015, na wszystkich gości czekała słodka niespodzianka – czerwony tort o smaku truskawkowym, w kształcie serca.

Fot. Stanisław Gazda

Konkurs „Bydgoski Wolontariusz Roku”, którego celem jest popularyzacja pozytywnych postaw i działań osób poświęcających swój czas dla innych, organizowany jest od 2003 r. Rozstrzygnięcie każdorocznej edycji odbywa się w okresie obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Dzisiaj (11 grudnia) w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza poznaliśmy laureatów „Bydgoskiego Wolontariusza Roku 2015”.

Nad konkursem, do którego zgłoszono 44 kandydatury (trzy zgłoszenia nie spełniły wymogów formalnych), honorowy patronat objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. W tegorocznej Gali Laureatów, jako gość specjalny, uczestniczyła Prezes Zarządu Fundacji MAM MARZENIE, Karolina Adamska, która przybliżyła zebranym działania Fundacji na rzecz podopiecznych. Galę uświetnił występ chóru dziecięcego RUBINKI z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych. Na zakończenie, na wszystkich gości czekała słodka niespodzianka – czerwony tort o smaku truskawkowym, w kształcie serca.

Dzisiejsza Gala – to wyraz uznania dla trudu podejmowanego przez wolontariuszy, dla pracy, którą wykonują za darmo, z potrzeby serca.

Jury wyłoniło laureatów w kategoriach:

Wolontariusz młodzieżowy:

Aleksandra Orlewicz – wolontariuszka Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Pracuje jako wolontariuszka w Klubie Rozwijania Aktywności Dziecięcej „Promyczek”- wolontariat „Zielony Parasol”, prowadzonego w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy na rzecz dzieci z rodzin z trudnościami.

Wolontariusz dorosły:

Wanda Bajer-Maćkowska – wolontariuszka w Stowarzyszeniu z Potrzeby Serca oraz Domu Dziennego Pobytu „Senior”.

Opiekun wolontariatu:

Hanna Matusiak – opiekun wolontariatu w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych w Bydgoszczy.

Jury również przyznało wyróżnienia. W kategorii wolontariusz młodzieżowy otrzymali je: Weronika Cywińska, wolontariuszka Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, Tomasz Schroeder, wolontariusz w Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy, Oskar Miłosierny, wolontariusz w Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy, Mateusz Jurkiewicz, wolontariusz w Gimnazjum nr 16 w Bydgoszczy.

W kategorii wolontariusz dorosły: Michał Henryk Kowalczyk, wolontariusz na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Barbara Senoracka, wolontariuszka Bydgoskiego Stowarzyszenia Amazonek ŁUCZNICZKA, Władysława Dobber, wolontariuszka Hospicjum im. bł. ks. J. Popiełuszki.