Bydgoszcz
24C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 25 • L 24
23C
Nd
22C
Pon
21C
Wt
15C
Sr
20C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNagrody dla studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Bildunterschrift
18.11.2015 | 10:04

Nagrody dla studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Młodzi Polacy dobrze zaprezentowali się podczas konkursu w Niemczech.

Na zdjęciu: Jeden z nagrodzonych osób - Sławomir Kowalewski.

Fot. Frank Bieber

Pod koniec października odbył się Koncert Laureatów IV. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde, podczas którego wręczono nagrody zwycięzcom tegorocznej edycji odbywającej się w dniach 23-29.10.2015 r. Wyróżnienia otrzymali m.in. studenci studiów licencjackich na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Największy sukces odniósł Łukasz Jakubczak, który nie tylko zdobył I miejsce w swojej kategorii, ale także otrzymał dwie nagrody specjalne. Przyznano mu Nagrodę Specjalną dla Najpiękniejszego Głosu Basowego oraz Nagrodę Specjalną Festiwalu Opernale, jaką jest rola Sarastra w „Czarodziejskim flecie” wystawianym w 2016 roku.

II miejsce wśród osób kształcących się na studiach licencjackich, ex aequo zdobyli także Polacy uczący się w Bydgoszczy. Są nimi sopranistka Hanna Okońska oraz barytonista Sławomir Kowalewski. Ponadto Okońska zdobyła także dodatkową Nagrodę Specjalną za Najlepszą Interpretację Utworu z XX lub XXI wieku za pieśń Grajnerta „Mysterioso”.

Konkurs cieszy się bardzo dobrą renomą wśród krytyków, międzynarodowych mediów, obserwatorów, uczestników oraz pedagogów śpiewu solowego i publiczności. W tym roku udział w nim wzięło 107 młodych śpiewaków z 19 krajów świata. Oceniali ich doświadczeni śpiewacy operowi, będący profesorami śpiewu solowego na uczelniach artystycznych. Najlepsza okazała się koreańska sopranistka SuJin Bae z Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, która wygrała IV. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Giulio Perottiego w Ueckermünde.


Powiązane treści