Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINajbliższe godziny upłyną pod znakiem silnego wiatru. Wydano ostrzeżenie dla Bydgoszczy i regionu
19.11.2021 | 15:57

Najbliższe godziny upłyną pod znakiem silnego wiatru. Wydano ostrzeżenie dla Bydgoszczy i regionu

Na zdjęciu: W nocy z piątku na sobotę na terenie województwa kujawsko-pomorskiego wystąpią porywy silnego wiatru,

Fot. archiwum

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że w nocy z piątku na sobotę można spodziewać się silnego wiatru.

Ostrzeżenie pogodowe o wystąpieniu wiatru średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu obejmuje wszystkie powiaty województwa kujawsko-pomorskiego. Silnego wiatru należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę; konkretnie w godzinach od 19:00 do 4:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80%.

W związku z powyższym ostrzeżeniem Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego prosi o zachowanie szczególnej ostrożności, bezwzględnego unikania miejsc, gdzie występuje znaczna koncentracja starego drzewostanu, prosimy nie parkować samochodów w pobliżu drzew, słupów, trakcji elektrycznych i wysokich murów ogrodzeniowych, pozamykanie okien (również na klatkach schodowych), usunięcie z parapetów wszelkich nie umocowanych przedmiotów, które porwane przez wiatr mogą wyrządzić szkody, sprawdzenie zamocowania szyldów, reklam, anten, dźwigów, itp.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści