Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h WNW
H 7 • L 4
15C
Nd
12C
Pon
6C
Wt
8C
Sr
5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNajlepszą studentką UMK jest bydgoszczanka! Co studiuje?
18.10.2017 | 20:24

Najlepszą studentką UMK jest bydgoszczanka! Co studiuje?

Na zdjęciu: Anna Maria Dobosiewicz (z lewej) po odebraniu wyróżnienia dla najlepszej studentki UMK.

Fot. Andrzej Romański / UMK

Pochodząca z Bydgoszczy Anna Maria Dobosiewicz otrzymała tytuł najlepszej studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w roku akademickim 2016/2017. Wyróżnienie przyznał jej senat uczelni.

Niespełna 24-letnia Dobosiewicz jest obecnie studentką piątego roku na kierunku fizjoterapia na Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Poprzedni rok ukończyła ze średnią 4,58, angażuje się także w działalność badawczą – zajmuje się między innymi Zespołem Przewlekłego Zmęczenia. Jest także członkiem koła naukowego funkcjonującego przy Zakładzie Ergonomii i Fizjologii Wysiłku Fizycznego.

Najlepsza studentka toruńskiej uczelni udziela się naukowo także w ramach konferencji naukowych o zasięgu międzynarodowych. Ma na swoim koncie także kilka publikacji. Jest także przewodniczącą Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk o Zdrowiu, członkiem senatu UMK  i rady wydziału. Od marca br. jest ponadto pełnomocnikiem ds. ruchu naukowego w Parlamencie Studentów RP.

W ramach wolontariatu Anna Maria Dobosiewicz pracuje jako fizjoterapeuta w fundacji „Całym Sercem”. Jest ponadto fizjoterapeutką występującej w IV lidze drużyny piłkarskiej Polonii Bydgoszcz.

Nagrodę dla najlepszej studentki uczelni odebrała z rąk rektora uniwersytetu prof. Andrzeja Tretyna.

 


Powiązane treści