Bydgoszcz
14C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 14 • L 14
17C
Pon
17C
Wt
18C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNajlepsze duety powalczą o medale na Sportowej. Na co stać Polonię?
Kamil Brzozowski, Josh Grajczonek - SF-1
10.05.2019 | 12:09

Najlepsze duety powalczą o medale na Sportowej. Na co stać Polonię?

Sobotni finał na stadionie przy ul. Sportowej 2 rozpocznie się o 14:45.

Na zdjęciu: Zooleszcz Polonię w sobotnim finale będą reprezentować Kamil Brzozowski (kask czerwony) i Josh Grajczonek (niebieski).

Fot. Szymon Fiałkowski

Siedem duetów powalczy o tytuł tego najlepszego. Już jutro na stadionie przy Sportowej 2 finał Lotos Mistrzostw Polski Par Klubowych.

W sobotę kibicom na stadionie Polonii zaprezentuje się pięć duetów z PGE Ekstraligi (najlepszych pięciu drużyn minionego sezonu), I-ligowa Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski, której duet wygrał finał mistrzostw par I ligi w Gnieźnie oraz startujący z dziką kartą duet gospodarzy Zooleszcz Polonii Bydgoszcz. Zapowiada się niezwykle ciekawe ściganie, tym bardziej że lista startowa obfituje w nazwiska zawodników z doświadczeniem startów w cyklu Grand Prix.

Tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem bronić będą zawodnicy Betardu Sparty Wrocław. Ci w grodzie nad Brdą wystartują jednak mocno osłabieni. W ich składzie zabraknie kluczowego zawodnika – Macieja Janowskiego, który w ubiegły piątek poobijał się podczas ligowego meczu w Grudziądzu. W dziesiątym biegu uczestniczył w groźnym wypadku z Krzysztofem Buczkowskim i Przemysławem Pawlickim, a w minioną środę w szpitalu przeszedł zabieg. Jego miejsce zajmie Jakub Jamróg. W takiej sytuacji, faworytami do triumfu powinni być zawodnicy truly work Stali Gorzów. Do Bydgoszczy posyłają oni Bartosza Zmarzlika i wychowanka Polonii Szymona Woźniaka, który swoje pierwsze żużlowe kroki stawiał właśnie na Sportowej 2. Ale o najcenniejszy puchar bardzo mocno chce powalczyć duet leszczyńskiej Unii. Byki awizowały Jarosława Hampela oraz Piotra Pawlickiego, czyli dwójkę byłych uczestników Grand Prix i zawodników, którzy lubią ścigać się na obiekcie Polonii. Równie ciekawy skład ma przysłać Włókniarz Częstochowa. „Lwy” mają reprezentować Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski. Obaj z przeszłością startów w Get Well Toruń, a ten pierwszy dodatkowo wystąpił w Bydgoszczy podczas Grand Prix Polski w 2014 roku z dziką kartą. Przeszłość występów z „Gryfem” na plastronie mają reprezentujący barwy Ostrovii Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński.

Gdzie w tym wszystkim duet Polonii? –

Po cichu marzymy, że jeden z trzech pucharów zostanie w Bydgoszczy

– mówi kapitan bydgoskiego zespołu. Kamil Brzozowski i Josh Grajczonek spróbują nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikami, ale nie będzie to takie łatwe. Bo o ile faworytami nie są, o tyle mogą sprawić niespodziankę, tym bardziej że pojadą przed własną publicznością, a to z pewnością będzie ich mobilizowało do dobrego występu. A trzeba pamiętać, że obaj na początku sezonu należą do kluczowych zawodników Polonii. Dodajmy, że w historii imprezy to właśnie żużlowcy Polonii wywalczyli najwięcej złotych medali – aż jedenaście. W sumie bydgoszczanie sięgali osiemnastokrotnie po medale w tej imprezie.

Sprzedaż biletów na sobotnią imprezę trwa na stronie internetowej: bilety.speedwayevents.pl oraz stacjonarnie w kasie klubu ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz (w budynku administracyjnym, od strony ulicy Marie Curie-Skłodowskiej – od godziny 10:00 do 16:00). W dniu zawodów, 11 maja, kasy na stadionie przy ul. Sportowej 2 będą czynne od 11:00. Bramy obiektu zostaną otwarte dwie godziny później.

Cennik biletów:
Trybuna Główna Normalny – 70 zł
Trybuna Główna Ulgowy – 40 zł
Bilet Normalny (sektor A) – 35 zł
Bilet Normalny (sektor B) – 25 zł
Bilet Ulgowy (sektory A i B) – 15 zł
Program zawodów – 10 zł
Bilet Dziecięcy (do lat 7) – 1 zł

Uwaga: Bilet ulgowy upoważnia do wstępu dzieci i młodzież szkolną w wieku 8-16 lat na podstawie legitymacji szkolnej, kobiety oraz emerytów i rencistów na podstawie ważnej legitymacji. Bilet dziecięcy upoważnia do wstępu na stadion dzieci do lat 7. Nie obowiązuje na Trybunie Głównej.

LOTOS MISTRZOSTWA POLSKI PAR KLUBOWYCH – FINAŁ
Bydgoszcz – sobota 11 maja, godzina 14:45

Składy (każda drużyna może wystawić również zawodnika rezerwowego)
TRULY WORK STAL GORZÓW (nr 1,2,15)
Bartosz Zmarzlik
Szymon Woźniak
Rafał Karczmarz

ZOOLESZCZ POLONIA BYDGOSZCZ (3,4,16)
Kamil Brzozowski
Josh Grajczonek

FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA (5,6,17)
Adrian Miedziński
Paweł Przedpełski

FOGO UNIA LESZNO (7,8,18)
Jarosław Hampel
Piotr Pawlicki

ARGED MALESA TŻ OSTROVIA OSTRÓW WIELKOPOLSKI (9,10,19)
Grzegorz Walasek
Tomasz Gapiński

BETARD SPARTA WROCŁAW (11,12,20)
Maksym Drabik
Jakub Jamróg

GET WELL TORUŃ (13,14,21)
Norbert Kościuch
Igor Kopeć-Sobczyński

Sędziuje: Krzysztof Meyze.
Komisarz toru: Waldemar Cisoń.
Przewodniczący jury/Delegat: Zbigniew Fiałkowski.
Komisarz techniczny: Rafał Wojciechowski + praktykant Bartosz Jędrzejewski.
Kontroler motocykli: Marcin Bordewicz.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści