Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Najlepsze zabawki dla dzieci w wieku 3-5 lat

Dodano: 31.05.2023 | 12:22

Na zdjęciu: W zestawieniu najciekawszych zabawek edukacyjnych nie sposób pominąć gier logicznych Smart Games: seria obejmuje dziesiątki modeli układanek przeznaczonych dla graczy z różnych grup wiekowych, w tym liczne propozycje dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Fot. nadesłane

Ciekawe świata kilkulatki z zapałem chłoną wiedzę, a atrakcyjne zabawki edukacyjne dodatkowo zachęcają je do rozwoju różnorodnych umiejętności i kompetencji miękkich. Jakie zabawki warto podarować dziecku w wieku 3-5 lat, by zapewnić mu nie tylko wartościową rozrywkę, ale i trening umysłu? Podpowiadamy!

Zabawki do eksploracji przyrody – Lornetka dziecięca Moses

Długo wyczekiwana wiosna to doskonała okazja, by wybrać się na rodzinną wycieczkę do parku lub lasu: natura kryje w sobie mnóstwo cudów, z którymi warto zapoznawać malucha od pierwszych lat życia. Własna lornetka sprawi, że dziecko poczuje się jak prawdziwy, poważny badacz przyrody – tym bardziej, że propozycja firmy Moses jest w pełni funkcjonalna: lornetka w formie zabawki umożliwia czterokrotne powiększenie obrazu w pełnej ostrości, wystarczające do swobodnej obserwacji ptaków, owadów czy roślin. Konstrukcja sprzętu jest przy tym na tyle bezpieczna, by śmiało mogły korzystać z niego nawet trzylatki.

Kapitan Nauka: Miś i Pszczoły – zabawki i gry edukacyjne

A co robić, gdy deszcz zatrzyma Was w domu? Planszówki to niezawodny pogromca nudy – a dzięki Kapitanowi Nauce podczas zabawy można dowiedzieć się kolejnych nowych rzeczy na temat otaczającego nas świata! Planszowa gra kooperacyjna Miś i Pszczoły dostarcza graczom nie tylko wiedzy przyrodniczej: gra wspiera rozwój kompetencji takich, jak współpraca w grupie, rozwiązywanie problemów czy motoryka mała, procentujących w każdej dziedzinie życia.

Zabawki edukacyjne z interaktywnym tabletem: Smarty Pad

Smarty Pad to interaktywny tablet, przeznaczony do użytku przez dzieci w wieku +3 lat. Podczas zabawy maluch zapoznaje się z podstawami umiejętności niezbędnych na kolejnych etapach edukacji: odczytywaniem liter i cyfr, rozpoznawaniem kolorów czy ogólnymi zasadami kodowania.

Tablet wyposażony jest w kolorowe diody podświetlające przyciski na planszy, czujniki ruchu oraz głośnik emitujący różnorodne efekty dźwiękowe i wesołe melodie. Funkcje te angażują uwagę dziecka i sprawiają, że taka zabawka długo się nie nudzi. Zadania oparte na pokonywaniu labiryntów, układaniu elementów w pary czy łapaniu spadających obiektów są w pełni dostosowane do możliwości i upodobań kilkulatków.

Zabawki logiczne Smart Games

W zestawieniu najciekawszych zabawek edukacyjnych nie sposób pominąć gier logicznych Smart Games: seria obejmuje dziesiątki modeli układanek przeznaczonych dla graczy z różnych grup wiekowych, w tym liczne propozycje dla dzieci w wieku 3-5 lat. Gry z tej grupy wyróżniają się atrakcyjną oprawą graficzną – kształty puzzli i figurek nawiązują do popularnych bajek, zwierzątek lub roślin.

Rozwiązywanie łamigłówek rozwija umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Zasady gry zachęcają także do wyjścia poza oczywiste schematy myślowe: z kilku tych samych elementów należy stworzyć nawet kilkadziesiąt różnych układów, a przejście na wyższe poziomy zaawansowania wymaga uruchomienia sporej dozy kreatywności.

Wszystkie wymienione zabawki dla dzieci dostępne są w księgarni internetowej Tantis.pl. Życzymy udanych zakupów, a małym użytkownikom zabawek – wspaniałej rozrywki i wielu ciekawych doświadczeń!