Bydgoszcz
2C
Przelotne opady
94% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 3 • L 0
3C
Sob
3C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNajlepszy maj w historii bydgoskiego lotniska. Ruszył sezon lotów wakacyjnych
lotnisko bydgoszcz
05.06.2018 | 17:29

Najlepszy maj w historii bydgoskiego lotniska. Ruszył sezon lotów wakacyjnych

Na zdjęciu: Rośnie liczba odprawianych podróżnych z bydgoskiego lotniska. Gdyby tak jeszcze wzrosła jego oferta...

Fot. Stanisław Gazda

Miniony miesiąc ruchu pasażerskiego w Porcie Lotniczym Bydgoszcz  był siódmym z dwucyfrowym wzrostem odprawionych pasażerów  i najlepszym majem w historii lotniska. Wzrost wyniósł ponad 18% w porównaniu do maja 2017 roku, a z usług lotniska skorzystało 35 569 pasażerów.

 Wzrost zainteresowania pasażerów notowany jest na wszystkich oferowanych połączeniach. Szczególnie dotyczy to codziennych połączeń do hubu we Frankfurcie, lotów  do Lwowa oraz kierunków do Wielkiej Brytanii oferowanych przez Ryanair –powiedział Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Na dobre rozpoczął się też sezon lotów wakacyjnych z portu. Podróżni mogą skorzystać z zorganizowanych wycieczek do Antalyi, Burgas, Korfu i na Zakynthos. Częstotliwość lotów pozwala na elastyczne planowanie wypoczynku pod względem długości trwania tj. 5,7,10 i 14 dni.

2 sierpnia br. zainaugurowane zostanie też nowe połączenie PLL LOT z Bydgoszczy do Kijowa. To drugi kierunek ukraiński w ofercie narodowego przewoźnika w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. Wcześniej rozpoczęto kursy do Lwowa. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie internetowej www.lot.com, w biurach podróży oraz w kasie biletowej Portu Lotniczego Bydgoszcz.


Powiązane treści