Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Najman i Gołota wspierają Golloba. Żużlowcowi ma pomóc nowa fundacja

Dodano: 07.07.2018 | 13:55

Pięściarze odwiedzili Golloba w bydgoskim szpitalu wojskowym.

Na zdjęciu: Tomasz Gollob walczy ze skutkami wypadku na torze motocrossowym.

Fot. Stanisław Gazda

Legendarny bokser Andrzej Gołota odwiedził Tomasza Golloba podczas jego pobytu w bydgoskim szpitalu. Inny polski pięściarz – Marcin Najman zamierza za pośrednictwem swojej nowej fundacji wesprzeć żużlowca w jego walce o powrót do sprawności.

Najman jest ostatnio znany głównie z uczestnictwa w walkach MMA, organizowanych przez federację KSW oraz organizacji Narodowej Gali Boksu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Swoją karierę zaczynał jednak od kickboxingu, a w 2001 roku rozpoczął zmagania w boksie zawodowym. 39-latem niebawem zamierza uruchomić nowy projekt, którego celem ma być pomoc Tomaszowi Gollobowi.

Bydgoski żużlowiec walczy o powrót do normalnego funkcjonowania po feralnym wypadku na torze motocrossowym w Chełmnie, do którego doszło w kwietniu ubiegłego roku. W jego wyniku nabawił się uszkodzenia kręgosłupa i rdzenia kręgowego, co skutkuje niedowładem kończyn dolnych. 47-latek przebywał m. in. w klinice w Chinach, lecz metoda akupunktury zamiast pomóc, pogorszyła stan legendy polskiego speedwaya. Obecnie Gollob przechodzi rehabilitację w domu – jego stan uległ poprawie, lecz powrót do sprawności jest nadal nieosiągalny.

Mieszkańcy grodu nad Brdą i fani żużla przygotowują szereg inicjatyw, które mają pomóc w leczeniu Golloba. Na ulicy Nakielskiej ma powstać mural poświęcony sportowcowi, a w październiku na stadionie Polonii odbędzie się turniej „Asy dla Golloba”. Menedżer bydgoskiego klubu Jerzy Kanclerz napisał także książkę, poświęconą karierze zawodnika.


CZYTAJ WIĘCEJ: Mural, turniej, książka. Bydgoszcz pamięta o Tomaszu Gollobie


Poza lokalnymi inicjatywami, wsparciem dla mistrza ma być organizowana przez Najmana gala boksu „Boxing Night 15”. Jak zapowiada bokser, jego nowa fundacja „Ring dla Biało-Czerwonej” ma pomagać wojownikom – jednym z nich ma być „wojownik czarnego toru”, czyli właśnie Gollob. Najman opublikował też zdjęcie z odwiedzin Golloba, w których uczestniczył również Andrzej Gołota – legenda polskiego pięściarstwa, brązowy medalista olimpijski z Seulu i mistrzostw Europy z Aten, były zawodowy mistrz Ameryki Północnej federacji IBF, czterokrotny mistrz Polski w wadze ciężkiej. Jego słynne, choć przegrane walki z Mike’m Tysonem, Riddickiem Bowe czy Michaelem Grantem przyciągały zainteresowanie milionów Polaków.

Najman i Gołota wspierają Golloba. Żużlowcowi ma pomóc nowa fundacja