[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjne kamery na Nakielskiej. Były mandaty i pouczenia [WIDEO]

Dodano: 18.08.2022 | 09:52

Na zdjęciu: Policjanci obserwowali ulicę Nakielską.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej drogówki kontynuuje obserwacje przejść dla pieszych na terenie miasta. Tym razem z wykorzystaniem pojazdu wyposażonego w kamery kontrolowali zachowanie kierowców i pieszych na ulicy Nakielskiej.

Działania na skrzyżowaniu ul. Nakielskiej z Wrocławską przeprowadzono w minionym tygodniu. Jest to jedna z najbardziej ruchliwych ulic w mieście.

– Mundurowi szczególnie przyglądali się pobliskim przejściom dla pieszych. Tam zwracali uwagę na kierowców, którzy nie ustępowali pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych, omijali pojazd, który zatrzymał się, by umożliwić przejście pieszemu oraz wyprzedzali bezpośrednio przed przejściem dla pieszych – wyjaśnia nadkom. Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W namierzaniu sprawców policjantom pomagało mobilne centrum monitoringu. Dzięki nagraniu z kamer pojazdu funkcjonariusze mogli łatwiej zidentyfikować sprawców wykroczeń.

Obserwacja trwała trzy godziny. W tym czasie policjanci odnotowali 19 wykroczeń. Sześć osób ukarano mandatami na łączną kwotę 9 000 złotych. Zastosowano też 13 pouczeń.

Najczęściej łapano kierowców, którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszym. Było 10 takich przypadków. Ujawniono też trzy wykroczenia pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię poza przejściem dla pieszych.

– Działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie w różnych miejscach na terenie Bydgoszczy i powiatu – zapowiada nadkom. Przemysław Słomski.

We wtorek informowaliśmy o podobnych działaniach na ulicy Fordońskiej. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Brzechwy ujawniono 12 wykroczeń.

Policyjne kamery na Nakielskiej. Były mandaty i pouczenia [WIDEO]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments