Bydgoszcz
11C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 13 • L 10
13C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaNakłoInwestycjeNakło inwestuje w czujniki czadu. Pierwsza partia trafi niebawem do mieszkańców
czujnik_czadu_tlenek_wegla_NakloPL
06.01.2018 | 14:02

Nakło inwestuje w czujniki czadu. Pierwsza partia trafi niebawem do mieszkańców

Na zdjęciu: Kilkadziesiąt czujników tlenku węgla trafi niebawem do mieszkańców Nakła.

Fot. Nakło.pl

Władze Nakła poinformowały, że zakupiły pięćdziesiąt czujników czadu. Mają one wkrótce trafić do mieszkań komunalnych ogrzewanych piecami na paliwo stałe.

„Bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup” – informuje oficjalna strona Urzędu Gminy Nakło. Czujniki Carbon Monoxide Alarm mają pozwolić wcześnie wykrywać niebezpieczne stężenie gazów i alarmować o zagrożeniu dla otoczenia. Dzięki urządzeniom pomieszczenia są poddane stałemu monitoringowi na obecność tlenku węgla w powietrzu. Czujniki instaluje się w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się gazu.

Pierwsze czujniki już niebawem nieodpłatnie zostaną przekazane mieszkańcom lokali komunalnych. Władze gminy zapowiadają jednak, że to nie koniec zakupów – wkrótce doposażone w czujniki mają być kolejne lokale posiadające system ogrzewania z wykorzystaniem pieca.

Czad jest niebezpiecznym związkiem z uwagi na swoją bezwonność oraz brak barwy. W wyniku jego działania rokrocznie na terenie regionu poszkodowanych zostaje przynajmniej kilkadziesiąt osób. Jedna z najbardziej dramatycznych historii związanych z tlenkiem węgla miała miejsce w Nowy Rok w kamienicy przy ulicy Warmińskiego w Bydgoszczy. W wyniku działania czadu zginął 9-letni chłopiec, a kolejne trzy osoby trafiły z objawami zatrucia do szpitala.

Koszt jednego czujnika czadu waha się od 40 do 100 złotych.

Do tematu wrócimy w przyszłym tygodniu.

 


Podobne wpisy

Powiązane treści