Bydgoszcz
9C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 11 • L 8
13C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
14C
Sob
17C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaNakłoKomunikacjaNakło remontuje kolejne ulice
Nakło_SG (19)
16.03.2018 | 12:04

Nakło remontuje kolejne ulice

Na zdjęciu: Nakło wyda 433 tysiące złotych na remonty kolejnych ulic.

Fot. Stanisław Gazda

W nakielskim Urzędzie Miasta i Gminy podpisano umowy na przebudowę kolejnych ulic. Nowe nawierzchnie pojawią się m.in. na ul. Nowy Świat i Wzgórzu Wodociągowym.

W przypadku przebudowy tej pierwszej z ulic – na odcinku o łącznej długości ok. 0,074 km wykonana zostanie kostka brukowa betonowa. Powierzchnia jezdni to ok.350 m². Wykonawca zaprojektuje i wykona odwodnienie liniowe na długości ok. 48 m od skrzyżowania z dz. nr ew. 2340 do włączenia do istniejącej sieci na ul. Dolnej.

Zadanie związane z przebudową ul. Wzgórze Wodociągowe obejmować będzie wykonanie jezdni z kostki betonowej na odcinku ok. 0,107 km. Ponadto na skrzyżowaniu z ul. Staszica rozebrany zostanie fragment nawierzchni z betonu asfaltowego, celem wykonania nowych włączeń w granicach działek drogowych. Przedmiot zamówienia obejmuje również pobocze z kruszywa. Powierzchnia jezdni to ok. 535 m². Umowa dotyczy również przebudowy ul. Zielone Wzgórze. Prace wiązać się będą z wykonaniem jezdni z kostki brukowej betonowej na odcinku o długości ok. 0,080 km wraz z włączeniem do ul. Staszica, a także wykonanie poboczny z kruszywa oraz regulacji pionowej studzienek i włazów infrastruktury podziemnej. Powierzchnia jezdni to ok. 400 m².

Przebudowana zostanie również droga na działkach o nr ew. 1848/6, 1837/18 . Wykonana zostanie jezdnia z kostki brukowej betonowej na odcinku o długości ok. 0,047 km. Powierzchnia jezdni to ok. 202 m². Wykonana zostanie regulacja pionowa studzienek i włazów infrastruktury podziemnej

Do przebudowy przewidziana została również ul. Lema. Prace obejmować będzie jezdnię z kostki brukowej betonowej na odcinku o długości ok. 0,080 km. Powierzchnia jezdni to ok400 m².  Wykonana zostanie regulacja pionowa studzienek i włazów infrastruktury podziemnej.

Wykonawcami, którzy zostali wyłoniony w drodze przetargu są:  Firma Robót Drogowych DROGPOL Marek Knioła z Nakła nad Notecią oraz Zbigniew Zieliński.

Prace na wymienionych ulicach zostaną zakończone w ciągu 180 dni od momentu podpisania umów i pochłoną łączną kwotę prawie 433 tysięcy złotych.

 


Powiązane treści