Bydgoszcz
8C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 9 • L 8
9C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNapad na mężczyznę. Policja zatrzymała sprawców
policja - na sygnale - SF-1
22.06.2019 | 07:35

Napad na mężczyznę. Policja zatrzymała sprawców

Na zdjęciu: Policjanci wytypowali i zatrzymali dwóch sprawców rozboju.

Fot. archiwum

Lipnowscy policjanci zatrzymali 49- i 32-latka, którzy  dokonali rozboju na młodym mężczyźnie. Sprawcy ukradli zgłaszającemu telefon komórkowy, pieniądze, kluczyki od dwóch pojazdów i dodatkowo uszkodzili okulary. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w Lipnie 25 maja, wówczas policjanci zostali powiadomieni o rozboju dokonanym na młodym mężczyźnie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Sprawcy, używając przemocy, skradli mu telefon komórkowy, kluczyki od samochodu ciężarowego i pojazdu osobowego oraz pieniądze. Ponadto, uszkodzili okulary.

Kryminalni z lipnowskiej komendy na podstawie zebranych materiałów wytypowali dwóch sprawców. Zatrzymali 49- i 32-latka. Mężczyźni już usłyszeli zarzut rozboju. Zostali doprowadzeni do sądu z wnioskiem o areszt i tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi pozbawienie wolności od 2 do 12 lat. Aresztowanym może grozić wysoka kara, ponieważ działali w warunkach recydywy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści