Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 17 • L 16
15C
Nd
14C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBrutalny napad na młodego bydgoszczanina. Umówił się z koleżanką, a potem został pobity
zatrzymani - kwp bydgoszcz
10.02.2020 | 14:08

Brutalny napad na młodego bydgoszczanina. Umówił się z koleżanką, a potem został pobity

Na zdjęciu: Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kryminalni z bydgoskich Wyżyn zatrzymali cztery młode osoby. Sprawa dotyczy zaplanowanego napadu, w trakcie którego sprawcy pobili i okradli swoją ofiarę.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu we wtorek (04.02.2020) około godziny 21:20 przy ulicy Spornej w Bydgoszczy. Wszystko było dokładnie zaplanowane przez dwie nieletnie dziewczyny i ich dwóch starszych kolegów. – Pomysł na rozbój zrodził się, gdy zabrakło im pieniędzy. Jedna z dziewczyn postanowiła wykorzystać znajomość i umówiła się z kolegą, który zgodził się pożyczyć pieniądze. Niestety pokrzywdzony nie zdawał sobie sprawy, że to pułapka – mówi kom. Przemysław Słomski z KWP Bydgoszcz.

Dziewczyny umówiły się z kolegą, a następnie zaprowadziły go w miejsce, gdzie czekało na niego dwóch napastników. Młodzieniec został zaatakowany. Agresorzy uderzyli go w głowę, a następnie kopali. Sprawcy ukradli 50 złotych z portfela, a następnie uciekli. Pokrzywdzony trafił do szpitala, zaś o zajściu zostali powiadomieni kryminalni z bydgoskich Wyżyn.

Funkcjonariusze ustalili wszystkich uczestników napadu. Następnie zaczęli ich namierzać. Dwa dni później zatrzymali całą czwórkę. Dwie 16-latki i 20-latek zostali zatrzymani na terenie Fordonu. Ostatni ze sprawców został namierzony w jednym z bydgoskich klubów rozrywkowych. Wszyscy zostali doprowadzeni do komisariatu na bydgoskich Wyżynach – wyjaśnia kom. Słomski.

16-latki zostały przesłuchane w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Materiały sprawy trafią do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie. Natomiast ich starsi koledzy będą odpowiadać już jako osoby dorosłe. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przekazali go prokuraturze. Oskarżyciel na podstawie zebranego materiału przedstawił 20- i 17-latkowi zarzut rozboju. Następnie postanowił wnioskować o ich tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na najbliższe trzy miesiące.

Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści