Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 6 • L 4
9C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNapad na nastolatkę. Policjanci odnaleźli sprawcę
28.09.2017 | 10:49

Napad na nastolatkę. Policjanci odnaleźli sprawcę

Idąca wzdłuż ulicy dziewczyna została zaatakowana i okradziona.

Na zdjęciu: Napastnik ukradł telefon dziewczyny. (zdjęcie ilustracyjne)

Fot. wolny dostęp

Kara do 12 lat wiezienia grozi 32-letniemu mężczyźnie, który zaatakowal nastolatkę i okradł. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło miesiąc temu na jednej z ulic Inowrocławia. Sprawca zaatakował idącą wzdłuż ulicy nastolatkę, a gdy się ona przewróciła, to wyrwał jej telefon z ręki i uciekł. Zawiadomienie o przestępstwie trafiło do policjantów. Funkcjonariusze po zebraniu informacji i dowodów, wytypowali napastnika i rozpoczęli jego poszukiwania.

Mężczyznę udało się ująć we wtorek. Kryminalni zaskoczyli go w miejscu jego przebywania, a następnie zatrzymali i doprowadzili do oskarżyciela. – Na podstawie materiałów 32-letni mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. Doprowadzony do oskarżyciela został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej. Gdyby przyszło mu do głowy złamać decyzję prokuratora, nastąpi zmiana środka zapobiegawczego polegającego na zastosowaniu tymczasowego aresztowania – informuje oficer prasowy KPP Inowrocław asp. szt. Izabella Drobniecka.

Za rozbój grozi mężczyźnie kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści