Bydgoszcz
19C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 21 • L 17
25C
Czw
25C
Pt
25C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNapad na taksówkarza w Bydgoszczy. Pasażerowie dusili go i okładali pięściami
policja_szubin_MR-1
05.09.2018 | 09:29

Napad na taksówkarza w Bydgoszczy. Pasażerowie dusili go i okładali pięściami

Na zdjęciu: Policjanci zostali wysłani na Miedzyń, gdzie zaatakowano taksówkarza.

Fot. Maciej Rejment/archiwum

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju. 19- i 18-latek napadli na taksówkarza. Obaj decyzją sądu zostali aresztowani na dwa miesiące.

W minioną sobotę (01.09.2018) po godzinie 23:00 dyżurny z bydgoskiego Błonia otrzymał informację o napadzie na taksówkarza. Do zdarzenia miało dojść na ulicy Szczytowej. Pod wskazany adres zostały skierowane patrole. Tam funkcjonariusze zastali pokrzywdzonego. Z jego relacji wynikało, że dwaj młodzi mężczyźni zamówili kurs z osiedla Łęgnowo na Miedzyń. W momencie, kiedy taksówkarz zatrzymał się, aby podliczyć kurs, siedząca za nim osoba zarzuciła mu na szyję linkę, a siedzący obok pasażer zaczął uderzać pięściami pokrzywdzonego. Mężczyźnie udało się uwolnić, a napastnicy uciekli.

Mundurowi patrolowali okoliczne ulice, ale sprawców już nie było. Mimo to praca policjantów z komisariatu na Błoniu szybko doprowadziła ich do jednego z podejrzewanych. W poniedziałek (03.09.2018) rano funkcjonariusze namierzyli go i zatrzymali w mieszkaniu w centrum miasta. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Po południu w ręce kryminalnych wpadł drugi sprawca. 18-latek został zatrzymany podczas praktyk, które odbywał na budowie na terenie Starego Miasta.

Śledczy z bydgoskiego Błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzut usiłowania rozboju. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności. We wtorek obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować wobec nich o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na dwa miesiące.


Powiązane treści