Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Napad w centrum Bydgoszczy. Jeden ze sprawców złapany, drugi jest na wolności

Dodano: 07.09.2023 | 09:07

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali pierwszego ze sprawców.

Fot. KMP Bydgoszcz

W sklepie w samym centrum Bydgoszczy doszło do kradzieży rozbójniczej. Jeden ze sprawców został już złapany, a zatrzymanie drugiego wydaje się być kwestią czasu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 31 sierpnia rano. Wówczas mężczyzna wszedł do sklepu monopolowego przy ul. Śniadeckich, był wulgarny oraz agresywny i zażądał alkoholu. Następnie sam zaczął zabierać butelki z półek, jednocześnie grożąc sprzedawcy użyciem przemocy i niebezpiecznego narzędzia.

– Do pomocy w kradzieży zawołał swojego kolegę, który pomógł mu zabrać artykuły. Na tym jednak się nie zakończyło. Po krótkim czasie pierwszy z mężczyzn pojawił się ponownie, tym razem po papierosy. Ekspedient, obawiając się napastnika, wydał mu je – mówi kom. Lidia Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Sprawa została zgłoszona kryminalnym z komisariatu na Śródmieściu. Jeszcze tego dnia dnia mężczyzna, który jako pierwszy wszedł do sklepu i groził pracownikowi, został zatrzymany. Okazał się nim być 31-letni mieszkaniec Bydgoszczy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego bydgoszczanin usłyszał zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej. W piątek, 1 września sąd zdecydował na wniosek policjantów i prokuratora, aby aresztować go na trzy miesiące.

Jak się dowiadujemy, policjanci znają już tożsamość drugiego ze sprawców. – Jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu – mówi kom. Lidia Kowalska.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments