Bydgoszcz
19C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 18
14C
Pt
16C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINapisał znajomej, że chce się zabić. Interweniowali niemieccy i polscy policjanci
komputer_internet_czat
22.02.2017 | 10:41

Napisał znajomej, że chce się zabić. Interweniowali niemieccy i polscy policjanci

Znalezienie desperata nie było łatwe.

Na zdjęciu: Desperat rozmawiał ze znajomą za pośrednictwem portalu społecznościowego.

Fot. wolny dostęp

W sobotę tuż przed północą do tucholskiej Policji wpłynęło zgłoszenie informujące o mężczyźnie, który zamierza popełnić samobójstwo. Znalezienie desperata nie było łatwe. Zaangażowano w to nie tylko polską, ale i niemiecką policję. 

Funkcjonariuszy zawiadomiła młoda kobieta. Poinformowała ona, że jeden z jej znajomych, podczas wymiany korespondencji na portalu społecznościowym, oświadczył, że zamierza popełnić samobójstwo. Niestety zgłaszająca nie znała dokładnego miejsca pobytu desperata, lecz wiedziała jedynie, że znajduje się on na terytorium Niemiec.

–  Mimo bardzo ograniczonych informacji tucholscy policjanci podjęli działania, by dotrzeć do mężczyzny. Po około 2,5 h udało się ustalić jego miejsce pobytu. Nie było to łatwe, bowiem niemieckiego adresu tucholanina nie znali również jego najbliżsi. Za pośrednictwem Międzynarodowego Biura Współpracy Policji poinformowano o zgłoszeniu funkcjonariuszy zza zachodniej granicy – informuje mł. asp. Justyna Janiak

Niemieccy policjanci odnaleźli miejsce pobytu mężczyzny i pojechali pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że mężczyzna spał i nie zamierzał zrobić sobie nic złego. Okazało się, że „czarne myśli” tucholanina wywołane zostały głównie przez spożytą nadmierną ilość alkoholu.

Każde zgłoszenie informujące o pojawiających się u kogoś myślach samobójczych jest traktowane przez policjantów priorytetowo. Często są to powiadomienia o ograniczonym zasobie informacji, gdzie funkcjonariusze muszą podjąć szereg działań, by dotrzeć do osoby, która, w ich mniemaniu, potrzebuje pomocy. Dlatego ktoś kto pozyska tego typu informacje np. za pośrednictwem komunikatorów, sms-ów czy e-maili, powinien starać się je zweryfikować, bo może się okazać, że policjanci, próbując ratować kogoś kto napisał o myślach samobójczych dla żartu, nie będą w stanie nieść pomocy komuś, kto faktycznie jej potrzebuje – upominają policjanci.


Powiązane treści