Bydgoszcz
7C
Opady
65% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 8 • L 7
6C
Nd
5C
Pon
9C
Wt
5C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNarada samorządowców w Bydgoszczy. Spotkali się z ministrem Schreiberem
Łukasz Schreiber - sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, poseł Prawa i Sprawiedliwości_ SF
11.01.2019 | 20:37

Narada samorządowców w Bydgoszczy. Spotkali się z ministrem Schreiberem

Spotkanie odbyło się w piątek w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Po zakończeniu blisko godzinnego spotkania z samorządowcami, Łukasz Schreiber o jego szczegółach mówił na konferencji prasowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

O sprawach związanych z budowami dróg oraz programem Mieszkanie+ dyskutowali w Bydgoszczy przedstawiciele samorządów. W spotkaniu uczestniczył minister w kancelarii premiera Łukasz Schreiber.

W spotkaniu uczestniczyli włodarze przeszło dwudziestu gmin z regionu Kujaw i Pomorza. Przybyli także wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz wiceprezydent Bydgoszczy Maria Wasiak. Jednym z głównych tematów przeszło godzinnego spotkania były sprawy związane z inwestycjami drogowymi. Przede wszystkim mowa była o budowie dwóch kluczowych dróg: S5 i S10. Poruszono program funduszu budowy dróg lokalnych, który ma w tym roku obowiązywać.

– To było dobre i pozytywne spotkanie – ocenił po jego zakończeniu minister Schreiber. – Oprócz dróg, mówiliśmy o kosztach związanych z cenami energii elektrycznej, w jaki sposób można wesprzeć inwestycje. Tych tematów było dość sporo – przyznał. Przypomniał, że jeszcze w tym roku mają zapaść ważne decyzje przy budowie drogi S10. Nie traci wiary, co do budowy drugiej drogi ekspresowej w regionie, czyli S5. – Mam nadzieję, że do końca tego roku zdecydowana większość odcinków zostanie oddana do użytku – powiedział.


CZYTAJ WIĘCEJ: Budowa drogi S5 z opóźnieniem. Trzy odcinki powstaną po 2020 roku?


Schreiber przyznał, że takie spotkania, jak to dzisiejsze będą odbywały się cyklicznie. – Będą one tematyczne i poświęcone konkretnym planom i projektom – podkreślił i zapowiedział, że w nich uczestniczyliby ministrowie poszczególnych resortów. Poinformował, że tematyką najbliższego takiego spotkania byłaby kwestia budowy mieszkań w ramach programu Mieszkanie+. Chwalił, że w naszym regionie jest on realizowany. – Widać to najlepiej, patrząc na nasze gminy na terenie ziemi bydgoskiej – począwszy od Bydgoszczy przez Nakło i gminy, które się do niego przymierzają, jak Dąbrowa Chełmińska – dodał.

Minister w KPRM przekazał dziennikarzom, że niebawem do regionu miałby przyjechać wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. – Będzie wtedy możliwość dyskusji z samorządowcami i wyjaśnienia wielu kwestii – zakończył Łukasz Schreiber.


Powiązane treści