[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Trzymał narkotyki w szafce kuchennej. Mieszkaniec Błonia został zatrzymany

Dodano: 28.06.2022 | 12:28

Na zdjęciu: 40-latek trzymał w mieszkaniu spore ilości narkotyków.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kolejne narkotyki przejęte przez bydgoskich policjantów. W ostatnich dniach zatrzymali oni 40-letniego mieszkańca osiedla Błonie, który w szafce kuchennej trzymał ponad pół kilograma metaklefedronu.

Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał mieszkaniec bydgoskiego Błonia. Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową od dawna podejrzewali go o posiadanie zabronionych substancji. Mężczyzna został zatrzymany w momencie, gdy przyjechał samochodem pod blok, w którym mieszka. Następnie funkcjonariusze przystąpili do przeszukania jego mieszkania.

W szafce kuchennej zabezpieczyli oni worek foliowy próżniowy z zawartością skrystalizowanej substancji koloru beżowego. Przeprowadzone wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że jest to 730 gramów 3-CMC (metaklefedornu – substancji zabronionej ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii). Obok leżało również zawiniątko z folii aluminiowej z suszem roślinnym – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego bydgoskiej policji.


CZYTAJ TAKŻE: Nocny pożar przy Jagiellońskiej. Akcję gaśniczą prowadziły cztery zastępy straży


40-letni „właściciel” zabronionych środków został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Następnie trafił on przed oblicze prokuratora. Ten po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem wystąpił do sądu o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego. Sędzia, po rozpatrzeniu wniosku i analizie akt sprawy, przychylił się do wniosku i aresztował mieszkańca bydgoskiego Błonia na trzy miesiące. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments