[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zła passa narkotykowego biznesu w Bydgoszczy. Kolejne aresztowanie!

Dodano: 07.06.2022 | 10:07

Na zdjęciu: 32-letni bydgoszczanin został aresztowany na trzy miesiące.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kolejne uderzenie w narkotykowy biznes przeprowadzili bydgoscy policjanci. Po akcjach na Błoniu i Okolu zatrzymali następnego bydgoszczanina.

W ubiegłych tygodniach funkcjonariusze podjęli dwie udane interwencje dotyczące posiadania narkotyków przez mieszkańców miasta. Pierwszą zrealizowali na Błoniu, gdzie zatrzymano 32-latka, a drugą – na Okolu, gdzie złapany został 40-letni bydgoszczanin. Obaj za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, głównie amfetaminy, zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Dokładnie taką samą karę może usłyszeć 32-letni bydgoszczanin, którego policjanci zatrzymali w ostatnich dniach. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że może on posiadać zakazane środki psychoaktywne. Policjanci namierzyli jego miejsce zamieszkania i podjechali pod wytypowany adres. Późnym wieczorem zauważyli, jak podejrzewany mężczyzna podjeżdża pod budynek samochodem.

– Funkcjonariusze przedstawili się i weszli razem z nim do jego mieszkania. W jednym z pokoi ujawnili w szafie małą plantację konopi indyjskich. W specjalnym namiocie, z odpowiednio przygotowanym sprzętem do uprawy roślin, zabezpieczyli sześć donic z krzewami konopi indyjskich – mówi kom. Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.


CZYTAJ WIĘCEJ O PRZESTĘPSTWACH NARKOTYKOWYCH W BYDGOSZCZY


Funkcjonariusze zabezpieczyli też susz roślinny w słoikach, nasiona, a także jedną porcję marihuany w aucie. Łącznie był to blisko kilogram marihuany. Co więcej, okazało się, że 32-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu. Sprawą zajęli się śledczy z komisariatu na Błoniu, którzy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 32-latkowi zarzuty posiadania znacznej ilości marihuany, uprawy konopi indyjskich, a także kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień.

– Podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Następnie oskarżyciel postanowił wnioskować do sadu o jego tymczasowy areszt – mówi kom. Słomski. W poniedziałek mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Zła passa narkotykowego biznesu w Bydgoszczy. Kolejne aresztowanie!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments